isimler nasıl?

merhaba!
müstakbel kızımıza koymak üzere 2 isim üzerine yoğunlaştık. ama ilkokulda çocuklar dalga geçer mi, göremediğimiz kötü bir yani olur mu, emin olamıyorum.
bu konuda desteklerinizi bekliyorum, ilkokul,ortaokul çocuğu gibi düşünürsek dalga geçilebilir mi ve bunun yanı sıra erişkin insanlar olarak isimleri nasıl buldunuz?
hande'ye hindi denirdi mesela, akla gelen her şey olabilir. çocuklar çok acımasız biliyoruz :)

1. aday derin
2. aday birce

teşekkürler.

1-c 'ye basladigi gun 2. adayi zor gunler bekliyor demektir.

  • brkylmz  (21.11.14 12:12:14)
Çocuklar en sıradan isime bile bir şeyler takarlar; bence sorun bu değil de çocuğunuzun büyüdüğü zaman hoşnut olacağı, severek taşıyacağı bir isim bulmak gerekiyor. Sonuçta ilkokul denen şey 5-10 senede geçecek ama geri kalan 70 sene daha o isim taşınacak.

Böyle bakınca aday ve birce kulağa pek hoş gelmiyor. Derin çok güzel bir isim ancak son 5 senede doğan 5 çocuktan 6'sının ismi Derin gibi şu sıralar.

Allah analı babalı ve sağlıklı bir ömür nasip etsin. Kolaylıklar.
  • pandispanya  (21.11.14 12:13:08)
birce'yi bence de eleyin, kulağa güzel de gelmiyor. en azından benimkine.

derin ise hoş bi isim.
  • nathanieltroy  (21.11.14 12:14:32)
Adayi ilk isim olarak dusunuyosunuz sandim bi an :D bence birce kotu, derin guzel.

  • anneboleyn  (21.11.14 12:15:39)
çocuğunuz r harflerini söyleyemezse 2 durumda da sıkıntı yaşayacaktır maalesef :)

  • pofudukayi  (21.11.14 12:16:23)
daslhjshjahahahahah ben de ilk isim aday sanıyorum. ağlayacaktım az kalsın. Oyumu 1. adaydan yana kullanıyorum o zaman :D

  • pandispanya  (21.11.14 12:16:54)
pandispanya beni de iyi güldürdün :) aday isim değil tabi ki.

  • bennerdenbileyim  (21.11.14 12:17:29)
Birce hoşuma gitti benim. Modern hoş bir isim gibi duruyor.

  • xmRipper  (21.11.14 12:19:29)
İlla ikisinden birinde karar kılacaksanız Derin derim ben. Birce çok zorlama bir isim gibi geliyor kulağa.

@pandispanya, aday derken seçeneklerden biri demek istemiş, isim olarak değil :)
  • pike  (21.11.14 12:19:50)
öncelikle tebrikler!
ben iki ismi de beğenmedim. hele birceyi direk eleyin. illaki ikisinden biri olucak diyosanda derini tercih ederdim.

  • battal gemalmaz  (21.11.14 12:23:31)
birce kötü, derin eh işte.

  • 3003  (21.11.14 12:29:46)
Ya valla seçenekleri "Aday Birce" ve "Aday Derin" sandım :D Marjinalli filan bir şeydir herhalde diye düşünüyordum :$

  • pandispanya  (21.11.14 12:32:19)
adı birce olan kızlar hep böyle çok cool çok değişik ruha sahip kızlar oluyorlar. bence birce olsun. her isimle dalga geçiliyor nasılsa. hem derinle daha çok dalga geçilir ne kadar derin muahahah gibi :/ benim adım mine mesela bindir beni geminee diye dalga geçiyodu psikopatlar. bi de derin unisex. zorluk çekebilir.

çok mutlu çok huzurlu bi hayatı olsun miniğin ^_^
  • exist is pretty  (21.11.14 12:34:12)
allahını seversen birce koyma

  • lcnkr  (21.11.14 12:37:28)
şunlarıda bir değerlendir istersen:

elçin
elvin
elvan ( bu kötü aslında şimdi farkettm )
  • lcnkr  (21.11.14 12:38:31 ~ 12:44:24)
Birce rezalet. Derin de kötü. Ben insanlara günlük hayatta sıklıkla kullanılan kelimelerin isim olarak takılmasına karşıyım. Çok kötü ve saçma duruyor. Derin nedir abi, derin diye isim mi olur? Ada, su falan, böyle isim mi olur abi. Günlük hayatta kullandığımız kelimeler bunlar. İnsanlara isim olarak koymayın bunları.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (21.11.14 12:42:57)
1. aday ne kadar 'derin'? yani hakkaten lisede dalganın kralı geçilir. demedi demeyin.

2. aday 1-c sınıfına giderse? 'bence sence birce' esprileri dönerse?

vallahi anlamıyorum elif'in ayşe'nin dilara'nın falan neresi kötü? isim bulun bence çocuğa, isme benzeyen kelimeler değil.
  • icim urperiyor  (21.11.14 12:53:19)
Birce diye üniversitede bir arkadaşım vardı, gayet de güzel bir isim. Anlamayan gitsin kendi çocuğuna zehra koysun, zeynep koysun, elif ayşe koysun.

  • safepassage  (21.11.14 14:15:38)
Zeynep, Zehra, Elif ve Ayşe gibi güzel bir isim tercih edin bence. Ben şahsen Z ile başlayan kız isimlerini çok seviyorum mesela.

  • creepy  (21.11.14 14:35:49)