Ağız içi aft

genellikle sınav dönemlerinin hemen sonrasında iç dudaklarımda beyaz delikler çıkıyor. stres kaynaklı olmalı diye düşünüyorum. bunların üzerine sürülecek bir merhem filan var mıdır?

hani iyileştirmez belki ama üzerini kapatır acıyı dindirir filan..

  • ermanen  (28.07.09 23:01:27)
tuzlu su gargarası bile iyi gelir. ya da medikal gargaralar. bir de c vitaminini eksik etmeyin.

  • kediebesi  (28.07.09 23:12:10)
Kaynamış suya 3ü1arada nescafe hazırlar gibi toz haline getirilmiş bir çay kaşığı kişniş katın. Çay niyetine için. Tamamdır. Maranki dediydi TV de. Oluyor hakikaten. Sabah kalktığında farkı hissediyorsun. Başlama eğilimindeyken iki gün ardarda içiyorum birer bardak hiçbişey hissetmeden atlatıyorum.

Kilosu 10tl. 100gr ı sizi uzun süre idare eder.
  • iustitia omnibus  (28.07.09 23:56:10 ~ 23:58:07)
aft varken tuzlu su gargarası yapmamalısın bence. bana çok kötü geliyor o. kenacort denmiş zaten, iyidir o oldukça..

  • stanley weber  (29.07.09 01:01:59)
kenacort aft'ın başlangıcında iyi gelir ilerlemişse pek etkisi olmaz o durumlarda piraldyne daha iyidir biraz yakar ama rahatlatır. Ayrıca doktorum bana aft sırasında tuzlu ve baharatlı şeylerden kaçınmamı söylemişti azdırabilyormuş...

haa bir de eğer oral aft'la beraber eklem ağrılarında varsa bir romatoloji uzmanına görünmende fayda var mazallah romatoid bir hastalığın habercisi olabilir.
  • feranor  (29.07.09 02:41:55)
Kullanılabilecek ilaçları diğer kullanıcılar yazmışlar. Ayrıca ağız içi aft için sigara dumanını ağızda bekletmek oldukça yararlı bir yöntem. Her ne kadar sigaraya karşı biri olsam bile bu yöntemi önerebilirim. Sizi çok rahatsız ediyorsa gümüş kalemi ile aft koterize edilebilir. Geçmiş olsun

  • plastik turambar  (29.07.09 09:40:22)
bu konuda bahtsız biri olarak kenacort ve karadut kesinlikle tek geçilir

  • maresal jedi  (29.07.09 17:35:08)