uzun saç sahipleri;

saç dökülmesine karşı uzun vadeli bir çözüm var mıdır?
2-3 ayda bir saçlarımı düzenli kesiyorum
kafama estikçe ihtiyaç duydukça badem yağı vs kullanıyorum
boya, çıtçıt pıtpıt, maşa düzleştirici vs kullanmıyorum. sadece fönle kurutuyorum (şaç bol olduğu için bu kurutma kısmı uzun tutuyor)
ama yine de her tarafa dna saçıyorum, yok mudur kozmetik olmayan denenmiş bir çözüm? (dökülme dönemsel değil)

eğer çok ciddi bir sıkıntı varsa bir cildiyeciye gidip kan tahlili isteyebilirsin,demir ve çinko eksikliği varsa ilaçla tedavi edilir

  • yuzmebilmeyenbalik  (21.11.14 00:56:44)
büyük ihtimalle vitamin demir vb eksiklikler var
bunun için devit 3 ve medobiocomplex e (şampuanı ile birlikte ki gerçekten çok iyi) alıp kullanabilirsin bu söylediklerim ilaç değil vitamin protein takviyesi gibi bişeyler araştır derim

  • GreyFever  (21.11.14 01:01:10)
ben de tam nedenini bilmiyorum
kan tahlillerim düzenli yapılıyor -başka bir sebeple - eksik birşey yok, onu biliyorum.
dönem dönem -kötü benzetme ama- kemoterapi görüyormuşum gibi dökülüyor. sonra geçiyor. bu ara iyi, maşallah :D
neyse ki arada kötüleştiği gibi arada da iyileşiyor geçen hafta misal nasıl güzel saçlarım vardı üstüne yumuşacıktı düşünüyorum la ne yaptım ki ben bu saça diye bişey de yapmadım, -valla sapık gibi 5 dakikaya bir saçımı okşuyordum ya :P ah bi de niye böyle bilsek...
sadece şöyle birşey soracam sürekli topluyor musun?? eğer uzun diye sürekli topluyorsan özelleikle at kuyruğu, o da saçı döküyormuş -ben bir de laboratuvarda çalışıyordum hep topluyordum evde de hep topluyordum. bunu öğrendiğimden beri ara ara dağınık bırakmaya başladım ve sanki artık daha iyi. bi de ahşap tarak aldım onunla fırçalamak gibi bir düşüncem var bilmiyorum iyi gelecek mi :)
  • niye ama  (21.11.14 02:03:40)
@Yuzmebilmeyenbalik, acikcasi ciddi sikinti diyebilecek kistas ne bilemiyorum..

@niye ama, surekli toplamiyorum acikcasi, % 70 aciksa % 30 topludur, toplarken de saci topuz yapip kendisine tuttuyorum oyle sert siki bir durum yok.
  • nwnd  (21.11.14 08:45:40)
Kansızlık ya da mineral eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Öncelikle bence de bir doktora gitmekte fayda var. Onun dışında saç kurutma makinası da saçı yıpratıyor. Isı koruyucu kullanabilirsin. Saç maskeleri var çok güzel, ben kullanmaya başladığımdan beri ciddi parlaklık artışı hissediyorum. Kozmetik olmasın demişsin gerçi ama ben watsons'ın ballı saç maskesinden çok memnunum. Şampuanına 1-2 çay kaşığı çam terabantin ekleyebilirsin. Saf zeytinyağı ile saçlarına güzelce masaj yap, köklerinden ucuna kadar, sonra kafana naylon torba tak, üzerini de havluyla sar. 15 günde bir yapabilirisin bunu. Bir de dökülme de normal aslında, benim de çok uzun saçlarım, odayı bir süpürüyorum avuç avuç saç çıkıyor. Yani herhalde şimdiye kel kalırdım korktuğum gibi olsaydı, hala çok saçım var, bir sürü de yeni çıkan bebek saçlar var. Kafana çok takma, herkesin saçı dökülüyor.

  • elikası  (21.11.14 09:17:51)