dizi manyakları ! çavuş mu üst kademe dedektif mi ?

az önce bir dizi de elemanın biri dedektifken çavuş mu olmuş yoksa tersi mi anlamadım. hangisi daha üst makam diye soracağıdım?

Cavus ust benim bildigim

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (20.11.14 22:19:07 ~ 22:40:28)
officer=deputy<detective<sergeant(çavuş)<lieutenant<captain<major<... gidiyor

  • hiko seijuro  (20.11.14 22:19:33)
Çavuş büyük.

  • suicides underground  (20.11.14 22:21:12)
dexter'ı izleyeydin bilirdin bunu mesela. sörcınt üst.

  • ucan spagetticanavari  (20.11.14 22:23:04)
@hiko

deputy officerla aynı dğeil
deputy dedikleri commissioner ın bir altı oluyor.
ama diğer sıralaman doğru
major dan sonra collonel oluyorsun. sonra işte deput -> comissioner
  • liriamer  (20.11.14 22:29:05)
vay anasını yıllardır çavuşu adam yerine koymaz dedektifi de bir bok zannederdim. bilemedim.
lavendordır bu arada.

  • ground  (20.11.14 22:29:17)
cavus ust demişim sonraki 4 kişi de aynı şeyi demiş ama tik yok eyvallah.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (20.11.14 22:40:33)
@liriamer:

Yanlış biliyorsun. Deputy kırsala bakar ve Sheriff'in altında görevlidir. Bizdeki jandarma gibi. Officer ise şehir bölgelerindeki polistir. İkisi de rütbesiz er gibidir ve biri diğerinden daha üstün değildir. En azından LA ve Texas'da böyle, diğer eyaletleri bilmiyorum.

Commissioner ise ABD'deki birçok eyalette bildiğin emniyet müdürüdür. En alttaki bir rütbe değildir.

Yanlış biliyor muyum diye bir arama yaptım senin için;

answers.yahoo.com
en.wikipedia.org

Sonuçlar bana haksız olmadığımı gösteriyor.
  • hiko seijuro  (20.11.14 22:44:36 ~ 23:06:57)
haydaa

  • ground  (20.11.14 22:47:27)
liseliler bilmez gerçi ama elimizde polis akademisi serisi gibi her rütbenin olduğu bir film serisi varken kim kimdir anlamak daha kolay.

mesela komutan lassard nedir? türkçeye "komutan" lazard diye çevrilmiş. bunun gavurcası neye denk geliyor?

ilk filmde hepsi öğrenci, harris de teğmen sanırım ama sonraki filmlerde rütbeler artıyor.

harris yüzbaşı (captain) idi. mahoni falan çavuş idi.
  • kibritsuyu  (20.11.14 22:55:48 ~ 22:58:01)