belgesel icin digiturk ya da dsmart?

merhaba. evime internet paketli dsmart veya digiturk baglatacagim. Kanal onceligim belgesel agirlikli, spora ilgim yok. History channelin olmasi onemli bir etken benim icin ama hem yayin kalitesi hem de hd kanal fazlaligi d smart daha cazip gibi diye dusundurtuyor. cok arastirdim ancak bir karar veremedim. bir ya da daha fazla fikir alsam? simdiden tesekkurler.

digiturk'un internet hizmeti yok. bende tivibu, digiturk ve d-samrt üçü de var, digiturk her türlü hoplatır.

internet alacaksan ya d-smart alacaksın ya da uydunet veya tv hizmeti olmayan başka sunucu.

digiturk digital tv platformudur, internet sağlaycısı değil.
  • orta sahanın rakip yarı alana bakan dilimi  (20.11.14 20:43:10)
@savata eşşek kadar turkcell superonline yazıyor.

  • orta sahanın rakip yarı alana bakan dilimi  (20.11.14 21:00:13)
aynı düşünce bende de var, şimdi merak ettim yazarların düşüncelerini.

  • mdmfk  (20.11.14 21:03:39)
Baska internet saglayicisinin altyapisini kullaniyor ama bnim icin onemli olan internet degil. Dsmartin hd yayin yayin kalitesi digiturktn cok daha iyi diyorlar ornegin. Ayrica bolca hd belgesel kanali var. Digiturkte 3 tane. Digiturk hoplatiyorsa hangi alanda hoplatiyor? Kanal cesitliligi mi?

  • eosertable  (20.11.14 21:06:37)
D smart ve smart adsl pişmanlıktır. Televizyonda tuşa bastığında verdiği tepkiler bile gecikmeliydi bende. Hd kalitesi de digiturke göre kötü diyebilirim. Belgesel kanalı konusunu bilmiyorum maalesef

  • nundu  (20.11.14 21:21:54)
digiturk'te;

animal planet
discovery science
discovery
history
net geo people
discovery investigetion
net geo wild
net geo
bbc knowledge

gibi dünyanın en popüler en çok izlenen belgesel kanalları mevcut.

not: digiturk'un fiyat politikası yoktur, kör tuttuğunu topal yakaladığını durumu. misal ben lig tv'yi şampiyonlar paketini 27.5 tl'ye izlerken iş yerinden bi arkadaşım aynı paketi 49.9 tl'ye izliyor. bunda üyelik geçmişi de önemli, misal benim üyeliğim 2006 yılından bu yana.

d-smart ı da sırf internet ve champions league maçları için kullanıyorum, onun dışında izlemiyorum ama lig maçlarındaki görüntü kalitesi d-smart da yok. türkiye'de 3d canlı yayını yapan tek kanal digiturk, misal cumartesi günü trabzonspor-galatasaray maçını 3d izlemek mümkün. belgesel kanalları hd ama kanaldan kanala fark ediyor, bu digiturk'un değil yayını veren kanalın sunumuyla alakalı.

not2: giditurk'de çalışmıyorum.
  • orta sahanın rakip yarı alana bakan dilimi  (20.11.14 21:28:41 ~ 21:33:47)
d-smart'ı asla önermem. belgesel konusunda kesinlikle zayıf kalıyor.
tabii ki digiturk derim.
ayrıca altyapı kendine ait olmasa bile internet+tv hizmeti sunuyor işte. aynı hesap d-smart ve d-smart net ile.
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (20.11.14 21:33:45 ~ 21:34:49)
d-smart kullanıyorum. belgesel konusunda d-smart zayıf. belgesel kanallarının çoğu reality show tv oldu.

  • inheritance  (21.11.14 08:19:48)
salla onları. teledünya + uydunet al. sadece belgesel kanallarını izliyorum.

  • teknikekip  (21.11.14 08:22:15)
onu bilmem de tv de sadece belgesel izleyen biri olarak. digitürk. 15 lira ödüyorum.

  • mr fusion  (21.11.14 08:29:37)
evimde teledunya altyapisi olmadigi icin digiturkte karar kildim. herkese tesekkurler

  • eosertable  (21.11.14 19:26:33)