gezginler para işini nasıl hallediyor?

Yani nasıl para kazanıyorlar diye sormuyorum, misalen plan yapıyo 6 ay yollarda farklı farklı ülkeler, şehirler, bi şekilde yemesi lazım vs. TR'deki bankadan parayı nasıl kullanıyor o ülkelerde?

"bazı" hayatını bu olaya adamış gezginler genelde blog - tanıtım gibi olaylara giriyor özellikle internet ortamında ve çok sıkı destek alıyorlar ha tabi bu binde bir olabilir bu kişiler biraz daha sırtını sağlama alıp daha tanıtım gibi biraz daha ticarete dökmüş diyebiliriz ama en azından sana bir fikir verebilir

  • vosvos3131  (20.11.14 18:31:47)
debit card'la (bildigimiz banka karti) dunyadaki tum atm'lerden kucuk komisyonlarla paranizi cekebilirsiniz.

bi kismi da yanda durur. (valizde,cepte, cuzdanda)
  • brkylmz  (20.11.14 18:32:59)
para kazanma yöntemlerini sormuyorum, o kişiden kişiye değişir, adam doğuştan zengindir falan ben banka hesaplarından parayı misalen bulgaristan, moldovya, ukrayna, kamboçya, tayland vs. de nasıl çekiyorlar diye soruyorum.

  • selam  (20.11.14 18:33:45)
@brkylmz bu küçük komisyon oranı hakkında bilgin var mı? bizdeki altın noktalarda bile öpüyorlar baya.

  • selam  (20.11.14 18:34:39)
kredi kartı ve debit kartlar heryerde geçerli. eğer kuş uçmaz kervan geçmez bir yere gidecekse sehir merkezinde bankamatikten ülkenin parasına çevirip çekiyor.

  • kuzey li  (20.11.14 18:34:59)
visa ve de maestro ile anlaşmalı tüm atm'lerden para çekilebiliyor. paranın tamamı elde taşınmıyor yani. %2-5 arası değişiyor komisyonlar

  • kaynaklari etkin kullanamayan iktisatci  (20.11.14 18:35:44 ~ 18:36:11)
  • mrthany  (20.11.14 18:37:48)
teşekkür ederim, yeterli bilgiye ulaştım :)

  • selam  (20.11.14 18:41:39)
Yanima doviz alip oyle gidiyorum. Her ihtimale karsi kredi karti da oluyor yanimda. O da olmadi hesap karti da var. Ama bunlar zaten normalde cuzdanimda duran seyler, ozellikle hepsini birden aliyor degilim. Genelde fazla nakit tasimayi onermezler ama ben hep nakit ile gittim bu zamana dek. Yine de kartlar da yanimdaydi.

  • delifaruk  (20.11.14 20:05:33)