4 günlük su kesintintisi

pazartesi gününden itibaren istanbul'da su kesintisi varmış.

birkaç tavsiyem olacak:

* hazırlığınızı pazar gününe bırakmayın, en geç cumartesi yapın.

* 4 günlük yiyecek hazırlayın. dışarıdan yemeye güvenmeyin gıda satan yerlerin de suları kesik olacağından hijyen konusu yerlerde sürünür.

* dışarıda yemek zorundaysanız yemekten sonra adaçayı için. akşamları 1-2 diş sarımsak tüketin.

* son anda yıkamak sorunda olduğunuz sebzeleri sirkeli suda biraz bekletin.

* sebzeleri sular kesilmeden önce yıkayıp suyunu iyice süzdürüp dolaba koymak daha iyi olur. pişirip bir bölümünü dondurucuya atmak en iyi yol.

* plastik tabak çanak kullanırsanız biriktirdiğiniz su temizliğinize kalır.

* yakınlarda cami varsa camilerin suyu kesilmez. suyunuz tükenirse aklınızda olsun.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. soru şeklinde açtım, benim aklıma gelmeyen noktalar varsa ekler misiniz.

İptal edildi o

  • prodeq  (20.11.14 18:03:55)
Kesinti iptal edildi bugün öğlen. Ama bu dursun burada, her zaman kelmeye karar verilebilir.

  • aychovsky  (20.11.14 18:04:12)
cami olayına takıldım ben. neden kesilmiyor? büyük depolar mı kullanıyolar?

  • seksen9  (20.11.14 18:23:36)
Camide kesilmeyeceğine göre herkes camiye gelir ve cami kalabalık olur. Fakat cami normalde de kalabalık bir yer ?

  • sonra baksak  (20.11.14 18:52:27)
Marketten su satın alsak olur mu ?(5 lt 'si 1-2 TL arası oluyor.)

  • sonra baksak  (20.11.14 18:53:22)
marketten veya su bayilerinden su alınır tabi. benim tiyom öğrenci arkadaşlar için. çalışanlar sularını parayla alsın, çeşmeler kalabalık ailelere öğrencilere kalsın. su sebili çeşmeleri de kesilmiyor. lazım olunca aramak zorunda kalmamak için en yakın çeşmeyi önceden belirlemekte fayda var.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (20.11.14 19:12:44)