ofis icin nescafe ve french press alternatifi

soru 1) espresso yapan bir makina var mi ofis icin, yani boyutlari kucuk ve ucuz? en iyisi hangisidir?
soru 2) french press varken filtre kahve makinesi almaya gerek var mi, fark oluyor mu?

1- kapsüllü olmayan, küçük ve ucuz espresso makinesi olarak şunları buldum:
www.hepsiburada.com

ilki sadece espresso makinesi, ikincisi filtre kahve de yapıyor.
2- iyi bir french press varsa ve tek seferde 5 - 6 bardak kahve yapmıyorsanız makineye gerek yok.
  • inheritance  (20.11.14 14:12:24 ~ 14:23:05)
ofiste 2 den fazla kişi aynı anda filtre kahve içecekse makinasını almak mantıklı, sadece kendim için makina alayım cam haznesi geniş sabah bikere yaparım akşama kadar 4-5 kupa canım istedikçe kendime doldururum dersen olmaz, kahve bekledikçe yaklaşık 20-25 dakikadan sonra acılaşmaya tadı bozulmaya başlar aroması kaçar

amerikan filmlerinde görüyoruz her daim sürahisi dolu filtre kahve makinası, sirkülasyon çok olduğu için kısa sürede hep tazesi yapılıyor da ondan :)
  • freebird5406_2  (20.11.14 14:12:44 ~ 14:15:09)
(bkz: cafissimo) tchibo'nun makinesi. küçük modelleri de mevcut klasik modelin yanında. iş için ideal, keser yani sizi. fiyatı da 150-200 arası değişiyor. aynısı bende var, memnunum. öneririm de.

ama tabi aletin dağlar devirmesini de bekleme. sadece güzel yapıyor yaptığı işi.
  • mermize  (20.11.14 14:23:40)