Şu iki saç rengi ve modeli nasıl?

Seç rengi olarak şunlar gibi:

1) imgur.com

2) imgur.com

Özellikle kızlara soruyorum, hiç böyle bir renk denemedim. Akması kokması nasıldır, bakımı çok mu zordur vs?

(Saçımın şu anki tonu şuna benziyor: imgur.com , kakülüm yok, uzun ve katlı bir kesimim var)

Bi de ondan sonra o saça şöyle bi model kestireyim diyorum ama bunlar nasıl olur?

1) imgur.com

2) imgur.com (toplayınca da böyle olsun istiyorum)

Bu kadınlar hep ince saç telli kadınlar dimi? Benim de saçlarım ince ve kakül kestirdikten sonra pırasa gibi olmasından çok korkuyorum :( Özellikle tipimi bilen gızlar eqlesin :p

Hadi bi gaz verirseniz direkt gidip kestiricem. Yoksa 3 sene daha kestiremeyeceğim bu gidişle :,(

şuanki hali bence iyi. kestirmek istiyorsan git kestir.
ayrıca ben sana kırgınım

  • indescribable  (20.11.14 10:06:56)
renk çok güzel de 2 haftada bir aktıkça rengi açılıyormuş diye duydum.o bakımdan bakımı biraz seni yorabilir diye tahmin ediyorum.

  • neferkitty  (20.11.14 10:08:52 ~ 10:21:46)
2 ve 2.

  • brotha b  (20.11.14 10:10:13)
kestirmek istediğin modeli beğendim!

renk ise çok beyaz değilsen pek gitmiyor. azcık yüzün kızarıyorsa normal şartlar altında, bakır iken daha kızarıkmış gibi duruyor. böyle bir sorunun yoksa, benim en sevdiğim renk bakır, yap gitsin :D bakımı çok da farklı değil sarıdan. biraz akıyor tabi yıkarken vs. ona da alışıyorsun.
  • pokerface  (20.11.14 10:10:49)
ben en çok 1'i beğendim. kakülü hiç sevmem. 2. dışındaki renkler güzel.

  • Gucci  (20.11.14 10:24:05 ~ 10:24:13)
bence doğal olmayanlar dışında kimse saçını sarıya boyamasın:( sana kahverengi falan çok güzel gider. boya sarısı yaşlı gösteriyor bence insanları. modelleri de beğendim gaza gelmişken kestir değiliklik olur:)

  • sta  (20.11.14 10:31:04)
@sta, aslında benim saçım zaten sarıya boyalı değil, alt tarafı açık kumral; üst tarafında aralarda sarı çizgiler var gibi bir şey. adını tam bilmiyorum da o işlemin :D ama evet kesinlikle olduğumdan büyük gösteriyor.

Başka bi renge de hiç boyamadım işte daha önce, kahverengiyi bi sonraki değişiklikte yapıcam :) Şimdi saç zeminim hazır bu kadar açık bir renkken boşa gitmesin istiyorum :D
  • pandispanya  (20.11.14 10:54:26)
yanında üçgen çıkacak şekilde üstüne tıklandığında bulunduğumuz sayfada açılacak şekilde koysaymışsın keşke resimleri. ayrı ayrı açınca hepsi aynı göründü gözüme bilmiyom.

  • emirkulu  (20.11.14 10:56:14)
kızıla boyat ateş gibi ol :)

  • sta  (20.11.14 10:58:28)
Bu saç modeli sana acayip yakisir bence ama renk konusunda emin olamadim.

  • fraise  (20.11.14 12:21:35)
saç rengi olarak 1 çok güzel. uzun süre kullandım, her hafta renk değiştiriyor tabi. sık boyamak lazım ki bir yerden sonra sıkabiliyor.
*ten renginizin beyaz olduğunu varsayıyorum tabi ki, aksiyse kaçınınız.

saç kesimi örnekleriniz için de; 2 nin pek bir özelliğini göremedim ben? kahküllü, düz kesimli her saç gelişigüzel toplayınca böyle duruyor zaten.

kahkülü herkese yakıştıramıyorum. kate moss verdiğiniz örnekte elbette çok güzel görünüyor :) ama aynı saçı başkasında görsem beğenmem çünkü seyrek duran kahkül gün içinde hemen bozuluyor, bir anlamı kalmıyor sanki. şöyle duracak kadar çok saçınız varsa kestirin derim nacizane;
www.maviylepembe.net

*ince telli ve az saçlı kadınların çektiği nedir ya?
  • asisamus  (20.11.14 12:53:30)
blake'in saç renginden yaptırmalısııın! ve o kestirmek istediğin modellerdeki ilk fotodaki gibi kestir ^.^

  • harekatamiri  (20.11.14 13:00:43)
Beyaz renkli değilim, buğdayım. Normalde de saçımı en maksimum 15 günde bir boyuyorum, daha mı sık gitmek gerekir kuaföre? Aslında kızıl ya da kırmızımsı bir renk istemediğim için illa beyaz renkli bir insan olmak gerekmiyor diye düşünüyordum ya? O zaman gözüm beğenmezse birkaç ton koyultayım mı bari ne yapayım?

  • pandispanya  (20.11.14 13:01:25)
mesela ben denedim o bakır rengini, saçlarım doğal haliyle orta kumral zaten, ten rengimi de beyaz sanıyordum. ama tam beyaz değilmişim. pembelik olsa dahi tende, çok boğuyor yüzü bakır bence. maalesef bembeyaz olmak lazım bana göre o renk için.

şimdi kendi saç rengimle mutlu mesut yaşıyoruz :D
  • pokerface  (20.11.14 13:41:02)
istediğin saç renginden ziyade şimdiki daha iyi değil mi ki ya? beyaz tenlilere yakışıyor o renk ama sadece beyaz tene. mesela 1'de bence güzel değil. ona biraz daha açsa iyi olurdu gibi.

kakül alın genişliğine bağlı. çok darsa alnın o fotoğraflardaki gibi olmayabilir. ayrıca sürekli bakım ister onlar. ama sen yaparsın onu.

ya ben senin fotoğrafı falan çok hatırlamıyorum. caps tekrarı yapsan da mı konuşsak? :)
  • uzunuzunilgi  (20.11.14 13:47:09)
@uzunuzunilgi, hahaha caps tekrarı yapmam artık ama sana göndereyim caanum. :D

  • pandispanya  (20.11.14 13:50:11)
ben mi anlamıyom bu işlerden acaba? hepsi sarı değil mi onnarın :D

  • seksen9  (20.11.14 14:26:57)
hahaha hağğyır yaaa :D ilk iki tanesinin sarıyla ne alagası var :D sonraki 3'ü sarı ama onları sadece model göstermek için koydum zaten renk için değil :D

  • pandispanya  (20.11.14 14:30:01)
Duruşu saç rengine bağlı. Toplam 3 kere saçımı boyadım, biri buydu. İrlanda kızılı gibi bir renk. Sarıya yakın veya açık kahve bir saçın varsa çok doğal duruyor ve yavaş yavaş kendi saç rengine dönüyor. O sırada akıyor tabii ki ama saçın da uzadıkça dibi gelmiyor. Ama siyah saçlı isen dibi çok gelebilir. Bir de esmersen o renk garip durabilir.

Sana her zaman işe yarayan şu formülü söyleyeyim: Kökü sende :) İçinde patlayacağında, kıçında patlasın. Nasıl olsa düzeltilir :)
  • aychovsky  (20.11.14 14:31:36 ~ 14:32:20)
he dur sen model de soruyomuşun :D onlar renk için değilmiş.
ben kendime kestim böyle kakül de kafam küçük olduğundan yakışmadı :/ yana attım ben de. perçem gibi kullanıyom. senin alnını hatırlamıyom. azcıcık uzunsa kestir tabi. yana atınca da güzel oluyo ki^^

ilki ışıktan kızılımsı dedim de sonrakinde renk daha belliymiş. benim bi arkadaşınki 2. gibiydi. turuncudan sarıya mı artık sarıdan turuncuya mı ne geçmiş sonra akmış böyle olmuş. ama seninki ona göre açık. 1-2 kere boyatınca tutabilir. tutmayadabilir. ilk yorumumla bilirkişi olmadığımı çok belli etmeyeydim iyiydi :p
  • seksen9  (20.11.14 14:44:11)
çatal görmeye çalışan ergenler gibi alnını ve çeneni görmeye çalışıyom :D

neyse alnın ve çenen müsait gibi sanki. çenen çok uzunsa yakışmayabilir.
ama ben şimdiki rengini daha çok beğendim. bence kakül bu renkte kendini daha belli eder. şimdi şu anki hali sarı diğerleri de kumral gibi de mi?
son fotoğraftaki de güzel ama kızılımsı gibi olan ı-ıh. tarz deyıl.

bi de yaz saçı kış saçı ayrımı var ki onu hiç anlamıyom. kışın daha koyu olmalıydı sanırsam. öeh kendi içimde çeliştim.

gel biz yeşile boyayak toptan.

ek: ilki de sarı değilmiş açık kumralmış sanırsam ben ışıktan öyle şeyetmişim. sen en iyisi bunu ctesi günü toptan sor. canlı canlı görmem lazım :p
  • seksen9  (20.11.14 14:57:56 ~ 15:01:34)
Rengini değiştirmeden model kestir bence. Kızıldan sarıya dönmek çok zor olur.

Bu arada, istediğin renk tam olarak altın karamel. Bakır tonları en kolay solan renkler, sürekli bakım ister.
  • m e l t e m  (20.11.14 15:05:13 ~ 15:08:59)
saçının uzunluğu çok güzel. hiç kestirmesen ve rengini de değiştirmesen nasıl olur?

  • deadline  (20.11.14 15:41:47)
ama burası karışmış!!1

özet geçiyorum özelden doymadım ben pandispanya.

senin 1 ve 2'de verdiğin renkler bakırın tonları değil mi? işte o renklere hayır diyorum bu biir.
kakül yapacaksan kendi rengine dokunma göstermesi açısından bu ikii.
kakül istemiyorsan, sarı büyük gösteriyo beni diyorsan altın karamel hatta birkaç ton daha açığı ya da altın karamelin içine daha açık renkler attır. ki bu da senin saçın oluyor galiba.

çok istiyorsan da boya gitsin. ben saçıma kıyamıyorum zırvalığıynan korkumdan cesaretsizliğimden hiçbir şey yapmayıp içimde bırakıyorum. ama sen yap gitsin. vazgeçtim, boyamanı da destekliyorum artık aklına girdiyse bu istek.
(kendimle kavga ettim afedersin)
  • uzunuzunilgi  (20.11.14 16:17:02 ~ 16:18:04)
YA BENİ NASIL VAZGEÇİRDİNİZ AŞKOLSUN :D Kaç aydır ruhumu hazırlıyordum ben buna. :D ne yapayım şimdi boyamıyorum o zaman? Of ya kakül de kesin pırasa olucak :,( Çıldırmamak elde değil.

  • pandispanya  (20.11.14 17:30:40)
Boyama boyama. Kahkülünü düz istemediğini söyle. Yanlarına, yüzüne çerçeve verecek şekilde uzun kat istediğini söyle.

Edit: Ay yine kakül yerine kahkül yazmışım. Öğrenemedim bir türlü şunu. Pardon.
  • m e l t e m  (20.11.14 17:33:04 ~ 19:17:50)
Heh. Yüzüme çerçeve verecek şekilde uzun kat! Aynen bunu söyleyeceğim meltem, tamamdır :D

Bu kadar ince saçla kakül kullanan duyurucu hanım kızımız yok muymuş yahu aramızda? Engin tecrübelerinden faydalansak.
  • pandispanya  (20.11.14 19:15:51)
o kadar kırpmana rağmen fıstık gibi güzel bir kız olduğunu saklayamamışsın dhfgdh

iyice pikseller arasında gezindim alnın çok müsait bence perçem de yakışır katlı kakül de, ama boyunu kısaltma saçlarının boyu böyle çok iyi, kızıl da yakışır sana bu rengi de iyi.
adeta her şey yakışır çok istiyorsan boyat bence:D
  • neferkitty  (20.11.14 19:31:12)
@neferkitty, resmen kahkaha attım sen ne kadar tatlı bir insansın :D adeta bir moral deposu :D bundan sonra ne zaman moralim bozulsa sana geleceğim ve şimdi saçımı yeşile boyatmaya gidiyorum işte!! =D @seksen9 & sta siz de gelin, sonrasında da masajlı yıkama yaptırırız =D

  • pandispanya  (20.11.14 19:42:33)
Dümdüz bakır değil de aralarına yine daha açık renk attırırsan da olabilir

  • deadline  (20.11.14 20:22:05)
kakul konusunda niye bu kadar tereddut ettin ki sen? bence cok uygun yuzun kakul icin. hatta bir an once kestir kestirebiliyorsan. renk de cok cabuk akiyor deniliyor, o yuzden emin olamadim demistim ama sen iki haftada bir boyatiyorsan o da olur. kahverengiye donme, 2-3 ay kullanirsin baktin olmuyor o zaman donersin. hazir acikken bir dene, icinde kalmasin.

velhasil bu renkler ve model zaten tam sana gore. zaten guzelsin daha guzel olursun diyorum ben.
  • fraise  (20.11.14 20:28:13 ~ 20:29:29)
Fraise, neden korktum biliyor musun, bütün güzel saçlı kadınların saçları kalın telli ve gür. Özellikle bu kakül konularında Hiç ince telli saçlı insana rastlamadım yakınlarımda. Bi ondan korkuyorum bi de uzatma sürecinden korkuyorum. O böyle gözlerimi kaparken filan ne yapacağım?

  • pandispanya  (20.11.14 20:42:35)
benim saclarim da kalin telli ve gur. hayatimda 1 kere kakul kestirmek denilen hataya dustum; kuaforden ilk ciktigimda gayet guzeldi. sonrasinda kendini kakul zanneden o saclar tepeme toplandi, bir turlu sekil almadi. uzatana kadar canim cikti. bir daha da kakul kestirmedim zaten. o yuzden ben tam tersi senin daha rahat kullanacagini ve daha cok yakisacagini dusunuyorum mesela.

  • fraise  (20.11.14 20:56:19)
Son konuda fraise'e çok hak veriyorum. Kalın telli ve gür saçlarım var. Şunun zorla yatırılmışı ve şekle sokulmuşu, yarım gün ilgilenmesem böyle images.sodahead.com Kakül diye bir şey bırakırsam şunun yukarıya fön çekilmemişi oluyor, saçın açısını 20 derece indir, işte öyle insideheathershead.files.wordpress.com Kafam alpaca kafasına dönüyor. www.suzetteroberts.com Eğer çok bastırıp fönlersem ve ütülersem de şöyle cdn.sheknows.com Ben de şu zamana kadar hep ince tellilere yakıştırdım kakülü.

  • aychovsky  (20.11.14 21:54:22 ~ 21:55:33)
hahahahahaha aychovsky o fotoğrafları nasıl buldun çok merak ediyorum :D çayımı püskürttüm her seferinde :D:D fraise'cim, canım; verdiniz gazları valla kestiriyorum o zaman. En kötü ihtimalle sonra bir duyuru daha açarım "kaynak nerede yapılıyor" diye :D Tamamdır bu iş :p

  • pandispanya  (21.11.14 07:58:21)
Kestirmeden önce perukla denesen kahkülü?

  • deadline  (21.11.14 08:15:46)
aslında denedim bi kere, çok da güzel oldu ama utançtan fotoğraf çektiremedim ve de o kakülü kesin kesemeyecekler diye düşünüyorum.

  • pandispanya  (21.11.14 08:33:24)
adım geçmiş kaçırmışım. saat kaçta hangi kuaförde masaj yaptırıyoruz :)

  • sta  (21.11.14 08:37:36)
Sizin sitenin kuaföründe, seksen9'un belirleyeceği bi saatte yaptırıyoruz stacım :D

  • pandispanya  (21.11.14 09:05:48)
oleyyy ahahaha

  • sta  (21.11.14 09:41:13)
O zaman şunlardan denesen 1.bp.blogspot.com ?

Tekrar söylüyorum saçlarının rengi ve boyu çok güzelmiş. mümkünse elleşme.
  • deadline  (21.11.14 10:47:32)
Brigitte Bardot kakülü istiyorum demeniz lazım kızlar. Düz kakül kestirirseniz komik olur tabi. Ben size keseyim hatta. Kendi kakülümü kesiyorum, çok beğeniliyor. Watsons'tan aldığım saç makasım bile var. :)

  • m e l t e m  (21.11.14 11:20:41)
OMFG! Meltem sen bu işi biliyorsun!!!

Evet bunu istiyorum: 1.bp.blogspot.com

Peki ama bu kadının saçı da çok kalın ve gür değil mi??
  • pandispanya  (21.11.14 11:55:20)
Pandispanyacim atacagim valla simdi kendimi camdan. O kadar resimden sonra hala kalin ve gur sac mi diyorsun sen :\ git kestir canim, yakisir. Cok da guzel olur, pek de guzel olur.

  • fraise  (21.11.14 12:10:30)
Kalın ve gür evet de, öyle abartı değil. Saç fırçasıyla kabartıp, spreyliyorlardı o dönemde saçları. O yüzden olduklarından daha gür görünüyorlar. Senin saçın da çok ince telli ve seyrek değildir herhalde? Hem hacim verir saçına kakül, hem de saçların dümdüzse bile spreyle çok güzel şeyler yapabilirsin aslında.

  • m e l t e m  (21.11.14 12:46:19)
Fotoğraflarını kaldırmadım saçımın, yukarıda var bakabildin mi ona? Aşırı ama aşırı ince telli ve dalgalılar. Tamam ama sizi daha fazla yıpratmak istemiyorum, kestiricem bir iki güne :)

  • pandispanya  (21.11.14 12:51:35)
Dalgaları maşa sandım ben bukle bukle görünce. :) Ne güzelmiş. Benim de saçım dalgalı ama karman çorman dalgalar. :)

Saçının ince telli olması çok önemli değil, aslında yüz şeklin daha önemli. Alnın dar mı? Öyleyse kakül iyi durmayabilir.

Edit: Kakül olur gayet. Çok da güzel olur. Öpüyorum alnından.
  • m e l t e m  (21.11.14 13:02:51 ~ 22.11.14 01:03:57)
ya benim de alnım çok geniş ben de mi kestirsem:)

  • sta  (21.11.14 19:31:06)
bence pazartesi gunu kuafor bulusmasi yapalim, benim de uclarini maviye boyatasim var :)

  • fraise  (21.11.14 19:37:32)
Yer söyleyin, saat söyleyin :D

  • pandispanya  (22.11.14 01:01:11)
Renk cok guzel, suanki renginden daha iyi bence.
Modeli begenmedim kahkullu guzel degil.

  • delifaruk  (22.11.14 01:01:16)
Vazgeçtim kahkül kestirebilirsin çünkü alnın müsait. Ne çok dar ne de geniş, tam ideal. ama rengini değiştirme.

  • deadline  (22.11.14 10:22:25)