Arabanın Direksiyonu Sertleşti Ne Yapmalıyım?

selam ahali,
2003 model mini cooper aracımın direksiyonunda 2-3 haftadır normalinden fazla bir sertlik vardı, bugünde neyse ki eve yaklaştığım zaman oldu, hareket halindeyken direksiyon birden kaskatı kesildi ve çok zor döndürebildim. zorla park ettim, şimdi ne yapmam gerekiyor bilmiyorum direksiyon pompasının mı değişmesi gerekiyor acaba? mini'lerde kronik sorun diyorlar bilgisi olan var mı?

hidrolik boşalmış olabilir

  • divit  (19.11.14 22:58:45)
bu araçlar normal hidrolik direksiyon değil, elektrohidrolik diye geçer, hidrolik sıvının azalması, bitmesi, eskimesi pek mümkün değil, muhtemelen başka bir sorun vardır, sıvıdan dolayı değilse komple değişmesi gerekir çünkü tamiri yok bunların, özel servis 1000-2000 civarı fiyat verir.

not: direksiyon bu şekilde sertleşirse, aracı stop edip, tekrar çalıştır düzelir.
  • grimer  (19.11.14 23:46:12 ~ 23:46:37)
Ne kadar sertlestigine gore lastikleri kontrol etmeni oneririm.

  • kegums  (20.11.14 01:58:18)
bi beze vazelin koy birazcık, güzelce bi sil direksyonu.

  • aeroflot  (20.11.14 08:23:32)