HDD'yi dusurdum, basimi nerelere vuram?

Arkadasimin (kiz) laptop hdd'sini veri yedeklemesi yapmak icin sokup harici kutusuna taktim, sonra tam disk uzerinde okuma yaparken yere dusurdum kutuyu. bi daha da gormedi diski bilgisayar. bugu yeni bi kutu aldim bir umut, onda da gormedi. takinca yarim saniye falan isigi yaniyor kutunun, sonra gucu kesiliyor.

hasarin buyuklugunu anlayabilmemin bir yolu var mi? tamam asiri kritik bilgiler yoktu icinde ama soyle 200 liraya halledilebilicek bi seyse okeyim. ikea sehpasindan yere dustu sadece ama HDD sonucta, kafasi mafasi var minik. huff.

SATA'dan USB'ye çeviren dönüştürücüyle de denediyseniz ve halen sistemimiz ilgili diski görmüyorsa hasar ciddi demektir. İçindeki veriler çok önemliyse yaşadığınız şehir ismiyle Data Recovery (Disk Kurtarma) merkezlerinden birine ulaşın ve hasar raporu ile fiyat talep edin.

  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (19.11.14 17:18:58)
calisirken dustugu icin muhtelen kafalardan biri kirilmistir. hele ki laptop hdd lerinde o kafa zaten minicik bahane ariyor kirilmak icin. gecmis olsun size yeni bir disk yolu gorunuyor.

  • helenart  (19.11.14 21:03:00)
SATA-USB kismini uygun bir sekilde degistirdiginiz halde calismiyorsa sizin yapabileceginiz kisim bu konularda profesyonel biri degilseniz bitmis demektir. Fakat onemli bilgiler varsa kurtarilamayacak bilgi asla yok bunu belirtmek istiyorum sadece talep edilen miktar degisecektir. Ayrica foto, video kisimlarini yoksayip daha onemli text kisimlarini kurtarmayi onerebilir, fiyati azaltabilirsiniz.

  • deneme12345  (20.11.14 00:29:32)