Kavurmalı yemek tarifi soruyorum

Selamlar,
Evde bir kova kavurma var da ben de kavurmayla yemek yapmaya alışkın değilim, bildiklerim sınırlı, bana kavurmalı tarifler verebilir misiniz? Tek başımayım ve değilse bu kova nasıl bitecek bilmiyorum o kadar uğraştım yaparken ziyan olmasın. Hergün tariflerden birini yapacam :D
Afiyet olsun herkese!

nohutun kuru fasulyenin içine koyabilirsin. soğanı kavurup biber falan o şekilde içine katıp yiyebilirsin. yumurta kırıp yiyenler de var ama hiç güzel olacağını sanmıyorum

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (18.11.14 19:55:02)
soğanlı, biberli, patatesli, yumurtalı şekillerde tüketiyorum ama fazla fazla değil, bir-iki kaşık şeklinde :) seviyorum da sıkıntı yok. ama daha fazla yemeğe katmam lazım yoksa bu hızla 3 yılda filan ancak bitiririm :P
nohuta filan koyarken çiğ et koyar gibi baştan koyup kavurmak olmaz gibi geliyor, bu sonuçta pişirilmiş bişey sonradan mı ekleyecem nasıl yapmak lazım?

  • niye ama  (18.11.14 20:01:40)
valla nohutlarla beraber atabilirsin zaten buzluktatır diye tahmin ediyorum en fazla biraz daha pişer iyice pamuğa döner etler.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (18.11.14 20:10:50)
  • kaffle  (18.11.14 20:16:27)
sabah kavurmalı yumurta yap. ilk kavurmaları ısıtıp sonra yumurtayı kırıyorsun ama dikkat et yanmasın :) yumurta üzerine de rendelenmiş kaşar gezdir. mis gibi.

  • sayns  (18.11.14 20:37:04)