İp adresi nedir ne değildir ? Çok teknik soru

şimdi ben kablonet kullanıyorum. 4-5 senelik bir modemim var. son bir kaç aydır internetim de çok garip bir sorun yaşıyorum. sorun şöyle; her 15 dakikada bir internet 2-3 saniyeliğine kopuyor.

teknik servislerini aradım geldiler sinyaller iyi, modem değişecek dediler ve gittiler. modem firmasını aradım, kabloneti arayın ipnizi değiştirsinler düzelir dedi. harbiden de düzeldi. arada gene sorunlu ip gelince arıyorum, ip değişince tekrar düzeliyor. ne iş bu ip ?

o sorun bizim internet bağlantımızın dandikliğinden kaynaklanıyor. ip esasen internete çıkarken kullandındığın bir numara. Arabanı trafiğe çıkarırken kullandığın plaka gibi yani. Ama bize verdikleri numara bizi internete çıkan başka bi cihaza götürüyor. O cihaz bizi internete çıkarıyor. Böyle olunca bazen sizin başınıza gelen sorun meydana geliyor.

Statik ip alsanız nası olur diye düşünmüyor değilim. statik ip alırsanız ip adresiniz sabitlenir. Belki ip'ye bağlı bu sorundan da tamamen kurtulursunuz.
  • maxhoper  (18.11.14 03:56:30 ~ 03:58:16)
Kablonet kullanıyorsun ve ip adresin sürekli değişiyor mu? Enteresanmış. 9 aydır aynı ip adresini kullanıyorum. Modem defalarca açılıp kapandı. Soruna cevap değil ama söyleyeyim dedim.

  • sutlu nescafe  (18.11.14 07:13:12)