saati sürekli doğru tahmin eden adam kitabı

ilkokuldaki bi okuma parçasından aklımda kalmış, büyük ihtimalle bi kitaptan alınmış bi bölümdü, bi türk kitabından.
adam ssati hep doğru tahmin ediyordu, sanki içinde bi saat varmış gibi hissediyordu. hatta okıma parçasının bir yerinde içinden saati tahmin edip saat kulesine bakıyor ve on dakika sapma olduğunu görünce seviniyordu. ama tam o sırada bi belediye işçisi gelip 'bu amına kodum saati gene durmuş' gibi bi şey söyleyerek yazarın sevincini kursağında bırakıyordu.
bi buldurun be..

Saatleri ayarlama entitusu olabilir mi.

  • divit  (16.11.14 17:38:13)
Sait Faik Abasıyanık'ın bir hikayesiydi, ortaokulda okumuştuk. Bbal mezunu muyuz? :)

Edit: Hikayenin adını hatırlamıyorum da kitap şuydu: Alemdağ'da var bir yılan - az şekerli (hala kitaplığımda)
  • emirkulu  (16.11.14 17:43:38 ~ 17:44:58)
@ emirkulu, baştan o sandım ama yok, haldun taner'in onikiye bir var diye bi hikayesiymiş.
o kitaptan da bayaa parçalar bulounuyormuş yalnız ders kitaplarında. hişt hişt, dülger balığı falan hep tanıdık geldi.

  • muratchelik  (16.11.14 18:06:25)
Hacı abi tikleri yanlış yere attın farkındasın dimi. Emeğe saygı artı tik pls

  • emirkulu  (16.11.14 18:48:19)
cevabı kendim bulduğumçin kendimi tikledim ama sizi de tiklerim, farem mi aşınacak?

  • muratchelik  (16.11.14 20:09:27)
Cevaplara değil sadece, cevap bulmaya yönelik tüm çabalara tik atıyoz burda :)

  • emirkulu  (16.11.14 20:12:32)