[]

Koç veya Sabancı'da burslu yüksek lisans

Merhabalar; koç veya sabancı'da burslu yüksek lisans yapmayı düşünüyorum 3cü sınıftayım şu an. fakat internet üzerinden net bilgilere ulaşamadım, bursların çeşitliliğinden ve içeriğinden bahsedilmiş hep ama kimlere hangi koşullarda sağlandığından bahsedilmemiş.

belki burada yapmış ve yapıyor olanlar var ise onlardan yardımlarını beklerim.


 
Koç için yardımcı olabilirim. öncelikle bölüme göre değişiyor. bu seneden başlamak üzere sosyal bilimlerde bursları çok azalttılar. Genelde insanlar tübitak burslu ve mülakat aşamasında oldukça artı tübitaklı olmak. Burs alırsan okul parasını ödemiyorsun, evde oda veriyorlar ve özel sağlık sigortası yapıyorlar. ve tüm yüksek lisanslar teaching assistant olarak çalışıyor.
ama mesela çok iyi bir adaysındır tübitağın yoktur ve seni kesinlikle almak istiyorlardır, o zaman hocalar kendi projelerinden sana asistanlık bursu veriyor.

  • shadow journal  (16.11.14 13:40:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.