bilgisayardan uydu alıcısına ethernet kablosu çekersek?

bu digiturk portala ethernet kablosu takmak gerekiyor. modem uzakta. haliyle kabloyu uzatamıyorum.

bilgisayara etherenet kablosu bağlasam bi ucu bilgisayarda diğer ucu cihazda olsa bilgisayarımı modem olarak nasıl kullanırım?

denedim az önce reaksiyon alamadım? ne yapmalıyım?

1- modem tek portluysa switch almanız lazım.
2- modemde en az iki port varsa kablonun her iki ucunu da ikiye bölüp şekildeki gibi
www.bilgisayarbilisim.net
iki uca da rj45 çakıp iki ucu ayrı portlara ve diğer iki ucu da pc ve tv'ye takabilirsiniz.
kolay gelsin.

düzeltme: pc'ye 1 adet kablo geldiği varsayılmıştır. sanırım wi-fi ile bağlanıyorsunuz. o zaman geçerli değil tabi yazdıklarım.
  • optum kib bye  (15.11.14 14:39:59 ~ 14:46:53)
pc wifi ile baglanıyor. galiba tam anlatamadım.

kablosuz modemden, pc ye gelen interneti ethernet aracılığıyla uydu cihazına bağlamak istiyorum.

yani burada PC modem görevi görmüş olacak...
  • farrytikki2  (15.11.14 14:47:26)
Oyle olmaz. Modemden cek.

  • kosun lan mevzu var  (15.11.14 14:50:22)
agalar modem çok uzak, kablo zaten 1 metre...

  • farrytikki2  (15.11.14 14:51:34)
Eger windows kullanicisiysaniz;
Denetim masasi/ag ve internet/ag baglantiralari penceresinden. Aktif wireless aginizin simgesine sag tiklayip ozellikler kismini seciniz. Gelen ekranda paylasim tabinda local internet baglantilarina izin ver secenegini aktif hale getirin. Etherneti tekrar taktiginizda ics devreye girecektir muhtemelen.

  • phantom wizard  (15.11.14 16:29:16)
ben powerline la o işi çözdüm hatta evin bütün internet olayını çözdüm.

www.zyxel.com
  • jamswety  (15.11.14 16:49:10)
@phantom dediğini yapmıştım olmadı. yine cevaplar iiçin teşekkürler arkadaşlar

  • farrytikki2  (15.11.14 16:52:16)