Doğalgaz Olmadan Yumurta Haşlamak

Nasıl olur?

Not: Elektrik ve su ısıtıcı var.

At su isiticisinin icine haslansin,benim makarna yapmisligim var ketilda

  • duptıs  (15.11.14 12:26:21)
Bazen yumurta çatlıyor falan batmasın su ısıtıcısı? Bir de koku olayı var...

  • chicha  (15.11.14 12:28:35)
Sen ogrenciligin kurallarina aykiri bir arkadassin

  • duptıs  (15.11.14 12:30:13)
suyu kaynat başka bir kaba koy yumurtayı oraya at bekle 10 dk.

  • mrthany  (15.11.14 12:31:14)
@duptıs Öğrenci değilim :)

@zibidigibi Teşekkürler.
  • chicha  (15.11.14 12:34:04)
Oyle tasima suyla degirmen donmez ben cok denedim onu,cakmakla bile isittigim oldu olmuyor aktarmaya.in bahceye ates yak cezveyle yap oda oluyor

  • duptıs  (15.11.14 12:36:13)
he eve taşındığım zaman doğalgazım yoktu şöyle yaptım; yarım litrelik su şişeleri var ya, üst kısmını kestim(ama düz şekilde değil kancalı gibi). içine su, tuz ve yumurta koyup ısıtıcının kenarına tutturdum. ısıtıcının ağzını açtım ki kapanmasın. 3-4 dk haşlanması yetiyor. suları da birbirine karışmıyor.

  • seksen9  (15.11.14 12:38:17)
en iyisi şu zımbırtıdan al.

www.hepsiburada.com
  • mrthany  (15.11.14 12:40:54)
evde kibrit varsa, 2-3 kibritin kükürt kısmını koparıp su ısıtıcının içine at. yumurtayı koy, su ilk kaynamaya başladığında kendiliğinden kapanmasını beklemeden kapat. 10dk bekle. sonra yeniden çalıştır ve kaynamaya başladıktan sonra yine kendin kapat. son olarak 2dk ısıtıcının içinde bekletmek yeterli.

  • ete summer  (15.11.14 13:03:42)