Nerede Yaşamak İsterdiniz?

diyelim ki; 4000TL maşınız, eviniz ve arabanız var.

yaşamak isteyebileceğiniz 3 il sırasıyla hangileri olurdu?

(kısaca nedenlerini de yazabilirseniz harika olur.)

direkt altınoluğa giderdim. 2. 3. alternatifleri hiç düşünmedim.

nedeni: çok seviyorum, orada yaşarsam çok huzurlu çok minnoş bi hayatım olurmuş gibi geliyor.
  • mayaa  (14.11.14 18:50:08 ~ 18:50:48)
istanbul - ev kirasi yok, sosyal yaşam.
izmir - kızları
antalya - havası
  • the junior jr  (14.11.14 18:50:51 ~ 18:53:34)
ankara. 413 nolu otobus nereye gidiyorsa orda yaşamak isterdim. 5 dakikada bir geçiyor bu, kıskanıyorum.

kalan ikisini bilemedim. eskişehir olabilir. izmiri de övüyolar.
  • elorelia  (14.11.14 18:52:10)
Çankırı
Çorum
Yozgat ehehehe

Ankara
İzmir
Antalya

Yurtdışı için,

Paris
Miami
Londra

Gerçi yurtdışına çıkmadım ama bunlar ilk tercihim olurdu.
  • amarikanya fitbolcusu  (14.11.14 18:53:07)
2000 lirayla, kirada, arabam yokken yaşadığım yerden vazgeçmem. istanbul-kadıköy. nedensizce

  • dinsiz adam  (14.11.14 18:53:40 ~ 18:54:04)
gagra, odessa, dobruca, mansiyon: sinop
sebep:
i <3 karadeniz
  • namus ninjası  (14.11.14 18:57:22)
1-2 haftalığına bir yerlere gidip de istanbul'a dönünce toprağı öpüyorum her seferinde.

nedenleri: burada doğdum, burada büyüdüm, burada okudum ve okuyorum, ailem burada, arkadaşlarımın çoğu burada, ailemin yanında yaşamayıp da kira ödememe lüksüne sahibim. daha bir sürü neden sayabilirim aslında.

o yüzden istanbul, hatta istanbul kadıköy direkt. yok illa farklı iller de olacaksa the junior jr +1
  • vedat chili peppers  (14.11.14 18:58:42)
türkiye için mi geçerli bu sadece? değilse türkiye'de yaşamak istemezdim. yurtdışı da olursa:

saint petersburg
italya'da orta büyüklükte bir şehir, veya
prag.
  • lesmiserables  (14.11.14 18:59:03)
bahçesi geniş olan herhangi bir müstakil evde olsun da ama her yer yemyeşil olsun , sanırım ingilteredeki evler bu tanıma uyuyor biraz.
kediciğim içmenli bahçemde hoppidik hoppidik oynasın, sinek avlasıni kelebek peşinde koşsun, yuvarlansın en çok o'nun için isterdim evet.
kedimin doğa ile iç içe olmamasına hep üzülmüşümdür.

ankara gibi beton yığını bir şehirden bildiriyorum.
  • neferkitty  (14.11.14 19:03:20)
Yurtiçi; izmir, ayvalık, istanbul
(çünkü akdeniz kültürünü seviyorum)

yurtdışı; roma, floransa, paris
(çünkü akdeniz kültürünü seviyorum)
  • secilmis uye  (14.11.14 19:11:04)
izmir
izmir nefes alabildiğim, kendimi mutlu hissettiğim tek şehir.
  • kuzey li  (14.11.14 19:12:00)
kocaeli, samsun, üçüncüde de belki bursa. rahat yerler yaa.

  • devilred  (14.11.14 19:13:17)
eskişehir. kalabak su kamyonu müziği sanırım.

izmir. koyun kokan metrosunda buram buram anadolu kokusu alırdım. hemde denizin dibinde. sahi hala kokuyormu?

bilecik. insanlıktan uzak ferah bi ortam. alp daglarında heidi'nin evlenmiş, dedesinin ölmüş hali gibi.
  • ibomiu  (14.11.14 19:42:17)
yurtdışı da katmışlar. benim neyim eksik

4000TL değil tabi bu rakam. ama o standartlara tekabul eden bir para miktarıyla.

Alberta - Kanada
Lichtenstein - Vaduz
Litvanya - Vilnus
  • ibomiu  (14.11.14 19:49:06)