[]

vize için otel ödemesi

brüksel'e vize başvurusunda bulunduk, yavşaklık yapıp, otel ödemesini gösterir belge istiyorlar, dekont ya da kredi kartı ekstresi.

sikinti şu ki, rezervasyonu booking.com dan, iptal imkanlı yaptık. O yüzden herhangi bir ödeme yapılmadı. Yamulmuyorsam booking.com'da iptalsiz ödeme yapılsa bile parayı hemen çekmiyor.


Kısaca, gitmek istediğimiz otele nasıl ödeme yapabilecez ki belgeleyebilelim?

 
sadece rezervasyon bilgisini gösteren voucher falan vardır mail attıkları size? onu bastırıp götürsniz yeterli olur.


  • t joe  (14.11.14 13:44:20 ~ 13:44:36) 
onla gittik zaten. Otel parasının ödendiğini görmek istiyorlarmış, dekont, otelin kredi kartından para çektiğini gösterir belge falan.


  • bonjurkes  (14.11.14 13:45:52) 
o ne abi ilk defa duydum bole bişi. bilemiyorum o zaman ne yapılır bu durumda oteli arayıp durumu anlatsanız belki işinize yarar bi belge yollayabilirler


  • t joe  (14.11.14 13:49:22) 
bulgaristan vizesine başvururken istenen evraklar listesinde ödeme belgesi yazdığından ben de öyle bir çabaya girmiştim bu yaz. bookingden rezerve ettiğim 5 otelden yalnızca bir tanesi paramı sanal postan çekerek faturayı gönderebilmişti. diğerleri kk'la fiziksel ödeme yapmadan böyle bir belge veremeyeceklerini söylemişlerdi. diğer türlü de para transferi yapmak gerekiyor ki, her ödeme için 30usd gibi bi masrafı vardı sanırım (odanın ücreti bile o kadar değil bu arada). neyseki vize merkezini aradığımda 'öyle yazıyo da, booking rezervasyonunu da kabul ediyoruz' dediler de yırttıydım.


  • manuel mandalina  (14.11.14 13:50:34 ~ 13:52:56) 
rezervasyonu yaptığınız otelle mailleşin böyle bir hizmetlerinin olmadığına dair attıkları maili de ek olarak koyun vize başvurusuna.


  • argent dawn  (14.11.14 14:10:59) 
hotels.com'dan bir ücretsiz iadesi olan bir otelden rezervasyon yapın, bunlar hemen parayı çekiyorlar.
vizeyi aldıktan sonra iade edersiniz.

  • facebook  (14.11.14 17:23:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.