Ne kadar yakar?

Arkadaşım aşama aradığımı öğrenince bir iş arkadaşının arabasını önerdi. Fiat punto 2008 model benzinli 120 hp. Araç hakkında tüm bildiklerim bunlar. Fiat olduğunu duyunca çok onemsememistim yeterince bilgi alamadım araçla ilgili. Fakat şimdi aklıma yatmaya başladı. Acaba km kaç kuruş yakıt tüketir? Bilen var mıdır?

hocam aracın teknik verisi:

Model
Grande Punto 1.4 Turbo Jet
Kasa Tipi
Hatchback/5 5 Kapı
Yakıt Tüketimi (Şehiriçi / Şehirdışı)
8,7 lt / 5,4 lt
Motor Gücü (hp)
120hp
Şanzıman
Manuel 5 Vites Önden Çekiş
0-100 Hızlanma (KM)
8,9 sn

---

yakıt tüketimi teknik veriye göre 7 litre ama o iş hikaye tabii. (istanbul için konuşuyorum) en iyi ihtimalle 8 litreyi filan yakalasanız litresi 4.7 liradan kilometrede 37 kuruş yapar.

edit: alırsan tüp taktır 10 litre lpg yakarsın o da 23-25 kuruş arası olur.
  • t joe  (13.11.14 21:28:54 ~ 21:31:59)
Araç genel itibariyle ankara, arada sırada da bursada kullanılacak. Ama yine de tüp taktirmak mantıklı bi secenek gibi duruyor. Teşekkürler cevap için.

  • yazgisiz infaz  (13.11.14 21:40:02)