Erkeklerde niye meme var?

Niye var? Emzirmiyoruz, ne işe yarıyor?

süs

  • m e l t e m  (13.11.14 20:23:34)
orası boş kalmasın diye koymuş yaratan.

  • fallthepieces  (13.11.14 20:24:07)
ilk oluşurkene ortada cinsiyet yokken meme var, cinsiyet sonradan belirginleşiyor, yamuluyosam düzeltin

  • mirty  (13.11.14 20:26:20)
aynen ya bide ayak parmaklarını merak etmişimdir hep. özellikle dayanılmaz acılara sebep olan ibne serçe parmağı.

serçe parmak bi kaç bin yıl içinde yok olacak gibi ama meme hiç yok olacak gibi değil.
  • take me rufee2  (13.11.14 20:26:51)
Ilk dogdugumuzda (o evredeki halimize ne deniyordu yaw?) cinsiyet farketmeksizin disi olarak olusmaya basliyormusuz. Daha sonra cinsiyet belli olunca duruma gore penisi falan sekillenmeye basliyor, meme uclari oyle kaliyormus. Bir ise yaramiyormus.
Ben de bunu ogreneli daha 2-3 ay oldu.

  • delifaruk  (13.11.14 20:26:55)
sonradan cinsiyet değiştirmek isteyenlere kolaylık olsun diye.
hormonla büyütüyorsun hoop, cillop gibi sıfır meme.

  • titiraprap  (13.11.14 20:28:14 ~ 20:29:14)
ana rahminde cinsiyetten önce meme uçları oluşuyor, sonra hormonlar etkisini gösteriyor

mirty artı bir yani

evrimde niye ortadan kalkmamış gereksizse diye soranlara da makale "evrimin bir organı kaldırması gerekiyorsa o organın önce gerçekten yük haline gelmesi gerekiyor, memenin kimseye zararı yok" yazmış
  • i ve been mistreated  (13.11.14 20:28:20)
ciddili cevap veriyorum:

öncelerde bir teoriye göre memeliler daha önceden hermafrodit imiş ve bunun kalıntısı diyenler olmuş.

Ancak daha sonradan embryionel süreçte seksüel ayrımın başlamasına kadar geçen sürede gelen gelişim sinyallerinin ortak olduğu gözlemlenmiş.
meme uçları da bu embriyonik süreçte hali hazırda oluşmuş oluyor.
yani meme ucu bir cinsiyet belirteci değil bu durumda, daha sonra seksüel uyarımı başlatacak genlerin etkisi ile erkek ve kadın anatomisi şekillenirken de ona göre vücut şekilleniyor.

www.nature.com
  • neferkitty  (13.11.14 20:29:23 ~ 20:31:48)
başta herkes bir nevi dişi çünkü.

  • fransızkalanadam  (13.11.14 20:29:54)
emen emiyor bizimkinide.

  • jamswety  (13.11.14 20:42:05)
gugıl diye bişey çıkmış.
erkeklerin neden memeleri vardır diye aratıyorsun.
www.google.com.tr
1,340,000 sonuç çıkıyo.
ilk 500 binden birine tıkla.
  • titiraprap  (13.11.14 20:44:46 ~ 20:45:56)