Triceps programında sıralamayı değiştirebilir miyim? (Vücut geliştirme)

Yeni program aldım salondaki hocamdan ama vücut geliştirme ile ilgili bilgisine güvenmediğim için burada danışmak istiyorum.

Program şu,

Pushdown 4x10
Skull crusher 4x10
Dumbell Triceps Extension 4x10

Hem programla ilgili düşüncenizi almak,hem de kafama takılan bir soruya cevap istiyorum.

Program sıralamasını şu şekilde değiştirsem bir sorun olur mu?
Skull crusher 4x10
Pushdown 4x10
Dumbell Triceps Extension 4x10

Önce Pushdown yaptığım için Skull'a girerken baya zorlanıyorum. Seti tamamlarken can çekiştim dün resmen. Bu hareketi çok önemsediğim için bu şekilde başlayarak daha diri bir halde yapmak istiyorum.

Soru 1:
Sıralamanın bir önemi var mı?
Soru2:
Yukarıdaki program için düşünceniz nedir?

İdeali hocanın yazdığı şekilde.

İçin rahat etsin diye link veriyorum: www.simplyshredded.com

"Generally, do compound lifts first, two-hand free-weight lifts next and finish with one-arm or cable exercises."

"inefficient exercise order:

Do compound lifts, such as dips or close-grip bench presses, first.
Do two-arm, free-weight extensions next.
Finish with unilateral (one-arm) or cable exercises.
You can change the preceding order on occasion, but stick to it for most tri workouts."
  • hiko seijuro  (13.11.14 17:45:30)
arkadas ne sorunlu adam varmıs su vucut gelistirme konusunda. ama sakin eksi de baslik falan okumayın he, burda sorun e mi.

triceps calisirken temelde 3 hareketten bahsedebiliriz.
pushdown varyasyonları, dips varyasyonları ve "extension" varyasyonları.
bu hareketlerden en pisligi extensiondur. dirsekleri cok yorar. eninde sonunda o dirsegi elinize alırsınız.

sıralamanın onemi var, bu ustte soyledigim şey işte.
programın da yanlış. extension triceps idmanlarında en sona gelir.

linki salla sen beni dinle.
ilk olarak rope pushdown yapiyorsun, bunu hafif yapiyorsun. kasları sisirmek için degil dirseklerini ısıtmak için.

ondan sonra pushdown yapiyorsun ister düz ister ters.
ondan sonra dips yapiyorsun.
ondan sonra extension yapiyorsun. extension 2 hareket yapma. skull crushers cok abartılmıs bi egzersiz. triceps ext yap, 10 degil 12-15 tekrarlara cik onda. esas ilk ikisi iyi. ama hadi extension da yapmıs ol.

ingilizcen varsa john meadows diye bi amca var, videolarını izle, yazılarını oku.
bu arada, daha ilk hareketten sonra2. de tırtlıyorsan o programlar için sana erken demektir. setler arası min 1 dk dinlen, her sette failure a gitme. hareketler arası da 2-3 dk dinlen. extension hareketlerini salla şimdilik,bi süre alissin yüksek volume e kasların ondan sonra eklersin.
  • sage  (14.11.14 00:42:40)
Sen ne sırayla yaparsan yap, dirsekleri önce iyice bir ısıt. Programa dar tutuş bench press de ekle.

  • arnold schwarzeneger  (14.11.14 08:25:39)