parça marul niye satılmıyor

10-15 yaprak satsalar kafi. Öğrenci adamım salata bile yapmıyoruz. Hamburger hazırlayacak olunca alıyorum sadece. Kocaman kocaman marullar, çürüyor gidiyor yazıktır. Var da ben mi bulamıyorum marketlerde? Salata dışında nasıl değerlendirilir bu doyurucu bir şekilde?

*derdimle münasebete girmezseniz sevinirim.

Çok kolay bozulur öyle. Depolama süresi düşer. Marulun içi ile dışı aynı "gevreklikte" değil ayrıca.

  • arnold schwarzeneger  (13.11.14 14:47:24)
realde küçükleri vardı, köküyle beraber oluyor. uğraşırsan büyütebilirsin sanırım.

veya lollo rosso(akdeniz marulu, akdeniz yeşilliği olarak da geçiyor) alabilirsin. onlar da normal marula göre küçük oluyor.
  • inheritance  (13.11.14 14:49:17)
parça marul bana kalırsa olmamasının sebebi ya kar getirmezdi ya da karlı satıldığında onu alacağıma bütün alayım diyeceğin bir fiyatta olurdu. genelde öyle oluyor.

normalde de çabuk bozulduğu için süreyi söylemedim.

en iyisi dolapta kilitli poşet ya da kapaklı bir cam kapta saklamak. daha uzun ömürlü oluyor.
  • patiska  (13.11.14 14:49:23 ~ 14:50:56)
fiyat olarak bir marul 3,5 lira falan. hem iceberg hem kıvırcık alırsanız zaten 6-7 liraya geliyor. onun yerine büyük migroslarda, 3-5 çeşit marul ve yeşillikten hazırlanmış 5 liralık plastik kutularda satıyorlar. hem de poşette değil kutuda olduğundan sanırım, 1 hafta falan dayanıyor. images1.sanalmarket.com.tr şu şekilde, sebze reyonunun sğoutmalı kısmında oluyor.

  • alice practice  (13.11.14 14:49:34)
doyurucu olması için soğan ile kavrulup yenilebilir; amerikalılar, avrupalılar ızgara yapıyor bunu zaten. onun dışında gevrek kısımları cacık yapılabilir, hıyar yerine doğrayıp bunu ekleyiniz.

  • uykusunu yakalayan adam  (13.11.14 14:51:03 ~ 14:52:12)
Ya bugun bi yerde gordum. Marul ve akrabalarini agzi acik kaba koyup uzerine de kagit pecete gibi bir sey koyup agzini stecfilmle kapatirsaniz baya uzun dayaniyormus.

  • c1b2k3  (13.11.14 17:03:54)