toz zencefil ve tarcinin tazelerinden farki ne?

Biraz bogazim agriyor evde toz taze zencefil ve cubuk tarcin yok, cikmaya useniyorum. Bunun yerine toz hallerini bal, limon ve suyla kaynatsam nolur ki? Farki nedir?

Teşekkür ederim şimdiden herkese.

toz karabiber - tane karabiber farkı vardır sanırım. tane karabiber toz karabibere göre daha aromalı oluyor.

bir de tozları tam süzemeyebilirsin, boğazına takılabilir.
  • inheritance  (13.11.14 14:52:37)
Zencefilin kökü, tazesi ve tozu fark etmez. Kökü kuru kuru pastil gibi emilir; yaşı çiğnene çiğnene yutulur, tozu bala karıştırarak macun yapılır ve yenir. Hepsi boğaz için işe yarar. Tarçının da toz ve kabul olanı var. Çaylara karıştırılacaksa toz apza, boğaza takılacağı için rahat olmuyor. Salepte de kabul tarçın tadını tam veremiyor, ona toz konuyor. Toz hali yine balla karıştırılabilir.

  • aychovsky  (13.11.14 14:55:14)
kağıt havlu(peçete ve mendil dağılırlar) ile süzün, bir nebze olsun az tozlu olur. bal ve limonu kaynatmayın, baharatları kaynatıp süzdükten sonra ekleyin bunları.

  • uykusunu yakalayan adam  (13.11.14 14:55:37)
farkını tam olarak bilmiyorum da uygulamada hepsi aynı amaçla kullanılıyor.

bal ısıda değer kaybına uğrar. tarçınla zencefile sıcak su dök, biraz beklet ister süz iç ister öyle iç. bal da karıştırabilirsin istersen.

boğaz ağrısı için benim uyguladığım yöntem sarımsak çiğnemek. bir iki diş sarımsağı güzelce çiğne yut. çok çok iyi geliyor.

terlemek için de nane limon kaynatabilirsin.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (13.11.14 15:42:22)