Lenova tabletin modemi görmemesi

selamlar

lenovo marka tabletim odamın içindeki modemimi görmüyor ama çevredeki
bir sürü ağı görüyor. ne yapabilirin nedendir?

tesekkurler

Kablosuz ağın şifreleme türü yüzünden olabilir.

Şifreleme WEP veya WPA ise WPA-2 olarak değiştirerek tekrar denemekte fayda var.
  • an engineer  (12.11.14 22:41:22)
nasıl değitireceğim ben modemin ayarlarıyla oynamadım.
üstündeki şifreyi kullanıyorm

  • omonia  (12.11.14 22:46:38)
pc den modeme gir.192.168.2.1 buradan modem ayarlarını wpa ise wpe yap. wpe ise wpa yap...
olmadı internetten modemi wpa yı wpe yapma gibi kelimelerle arat. videolar ya da resimler yardımcı olur.
sorun
  • inanmazsan inanma  (12.11.14 22:48:55)
Mevcut kablosuz ağa bir cihazla bağlandıktan sonra tarayıcının adres çubuğuna 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 yazarak modem arayüzüne eriştikten sonra marka ve modele göre değişen kullanıcı adı ve şifre aracılığıyla giriş yaptıktan sonra şifreleme türünü basitçe değiştirebilirsin.

  • an engineer  (12.11.14 22:50:34)
bir de üzerindeki wps ayarlari hazir gelen sifre ve adi degistirin. kimi firmalar tdlink falan registration yapilip ismindeki koddan aletin ilk sifre ve reset bilgilerine ulasilmasina izin veriyor.

otlanacak ya da girip "pis" isleri icin kullanacak birileri olacaksa degistirin fabrika ayarlarinda kullanmayin.
  • wiillii  (12.11.14 23:08:45)