Fitness / yemek ilişkisi

Merhaba!

1 Aydır haftada 3 kez olmak üzere spor salonuna gidiyorum. Bu düzeni de bozmadan 6 aya tamamlayacağım. Fakat şöyle bir durum var ben şimdi yemekten pek kısamıyorum. Seviyorum yemek yemeyi. Soru şu;

Ben eski ve pek sağlıklı olmayan yemek yeme alışkanlığımda (arada fast food - döner vs) devam etsem yine de faydası olur mu? Hem zayıflama hem de şekle girmek açısından? Yani hadi ekmeği keselim kola içmeyelim vs. Çünkü eskiden spor da yoktu hayata bir spor eklendi. Yoksa daha mı çok kilo alırım?
danke

bu işin %70 lik kısmını yeme düzeni %30 luk kısmını spor oluşturuyor derler.

iştahın daha da açılırsa ve yemeye devam edersen kilo alırsın , spordan sonra iştah artışı olacaktır elbet.
  • neferkitty  (12.11.14 14:06:45)
faydası olmaz büyük ihtimalle. kilo veremesende almazsın aynı zamanda.

  • inheritance  (12.11.14 14:08:33)
yemekten kısmadan kilo veremezsin

bi de mesela fitness benim neredeyse her zaman iştahımı açar. zorla tutarım kendimi. tutmadığım bi dönem oldu, onda da kilo aldım :D
  • la noix  (12.11.14 14:09:34)
Hevesinizi kırmayayım ama beslenmeniz düzensizse, aşırı karbonhidrat alımı yapıyorsanız boşuna spor yapıyorsunuz demektir, ki haftanın 3 günü yapılan spor da spor değildir ayrıca. Nasıl ki sadece haftanın 3 günü yemek yemiyorsunuz, aynı şekilde sadece haftanın 3 günü spor yapılmaz.

  • angelus  (12.11.14 14:13:58)
Şu anda kilon artmıyorsa, beslenme düzenini ve öğün boyutlarını hiç değiştirmeden hayatına spor eklersen elbette kilo kaybı olur. Kas kazancı da olabilir. Ama pratikte bu mümkün değil çünkü miktarları sabitleyemezsin. Ki sabitlesen bile bu akıntıya karşı kürek çekmek ve vücuda zulüm.

  • arnold schwarzeneger  (12.11.14 14:21:40)