AVM'lere neden gidersiniz?

Bir araştırma için yardımınıza ihtiyacım var.

Evet, herhangi bir avm'ye neden gidersiniz de diğerine gitmezsiniz?

otoparkı beleştir
dükkanları daha çeşitlidir
yemek katı daha güzeldir
daha bir bebek dostudur (merdiveni azdır, kapıları geniştir pusetle kastırmaz)
vs..
  • ezeriko  (12.11.14 11:48:44)
en önemlisi içerisinin tasarımı.
Bazı AVM'ler ferah ve içeride oryantasyonu kolay. Ne nerede ve neredeyim hemen bulabiliyorken bazıları çok karışık. Zorlu AVM mesela. Fazlaca basık, daraltıyor.

Arabam olsaydı otoparkında kolay yer bulmak ve ulaşımı sayabilirdim.

Bazen de seçerken daha sakin ve tenha AVM'leri seçiyorum. Galleria mesela.
  • burfak  (12.11.14 11:49:01)
AVM'ye gidiyorsam bir şey alacağım ve çıkacağım demektir. Alıştığım bir mağazanın o AVM'de olmasına göre gidiyorum. Örneğin, yakınımda koskocaman bir AVM'de genelde giyindiğim mağaza yok (ama çok daha büyük), ona gitmiyorum da küçük olana gidiyorum. O mağaza en yakınımdakine varsa, en yakınımdakinde girip çıkıp alıyorum.

  • aychovsky  (12.11.14 11:52:13 ~ 12:00:41)
Mesela vestiyeri var diye tercih ettigim zamanlar oldu
(bkz. Cepa)
Icinde bulunan kitapciyi (bkz. Arkadas kitapevi) daha cok sevdigim icin tercih ettigim oluyor
(Bkz. Kentpark)

Ikisi yanyana ve esyalarimi cepaya biraktiktan sonra kentpark a geciyorum
  • a perfect lie  (12.11.14 11:52:31)
herhangi bir avm'ye tişört almak için giderim. bir de çok sıkışmışsam tuvaletine girerim.

  • yons  (12.11.14 11:53:12)
Avm'lerden nefret eden bir insanlar olarak, eğer almak istediğim bir şeyi hemen edinmek istiyor ve çevremde bir dükkan bulamıyorsam bunu alabilmek için alternatif olarak öncelikle bana en yakında bulunanını tercih ediyorum. Yoksa hiç birine gitmem.

  • solfej  (12.11.14 11:54:35)
tercih ettiğim birkaç avm var. ilk neden sık kullandığım mağazaların bir arada oluşu. ikinci neden supermarket de olması. üçüncü neden (eğer diğer ikisi sağlanıyorsa) yakın oluşu.

edit: özellikli bir şey alacaksam (mesela anadolu yakasında decathlon yok), nereye gittiğimin çok da bi önemi kalmıyor. gerçi mall of istanbul'u hem avm olarak beğenmedim hem de decathlon'ununu beğenmedim.
  • la noix  (12.11.14 11:59:03 ~ 12:00:12)
tchibo kıyafet getirdiği zaman deneyerek almak için gidiyorum. işim düşmezse gitmem.

  • emirkulu  (12.11.14 12:03:44)
Eczaneleri garanti açık oluyor

  • namus ninjası  (12.11.14 12:07:02)
mecbur kalırsam tuvalet için.

  • dimitri iskete  (12.11.14 12:09:40)
Oncelikle yakin olmasi. Hangisi yakinsa ona giderim. Butun avmler ayni zaten.
sonra sirasiyla sinema
alisveris yaptigim magazanin orda bulunmasi, diger subelere gore daha çok cesit getirmesi vs

Bir de aceleye gelmişse bi yere gitmek icin hazırlanmaya cok kullanisli. Atmden parani cek. Magazadan alisverisini yap. Ustunu degis. Yemeğini ye. Wc ye git makyajini yap. Kolaylik.
  • rayde  (12.11.14 12:13:42)
Alışveriş yapacağım marka sadece o AVM'de vardır o yüzden ona giderim.
Koltuğunu beğendiğim (rahat, geniş ya da sevgili koltuğu vb.) sinema salonu vardır o yüzden oraya giderim.
İçerisi tıklım tıklım değildir, o yüzden bu AVMye giderim
Otopark sorunu yoktur o yüzden o AVMye giderim.
Yeri trafik olmayan bir yerdedir o yüzden bu AVMye giderim
Buz pisti, bowling gibi oyunlar vardır o yüzden bu AVMye giderim.
Sevdiğim kitapevi buradadır o yüzden bu AVMye giderim.

tüm şartlar eşitse o zaman en rahat trafiğe takılmadan yakın olan AVMye giderim.
  • gonulcelen87  (12.11.14 12:21:02)
Mağaza çeşitliliği çok olsun, tıklım tıklım olmasın, havadar olsun, sinema olsun hatta izmir'e imax açsınlar, terası olsun, yakın olsun. Kriterlerim bunlar.

  • Lim5  (12.11.14 12:29:21)
- temizdir. (tuvaleti, yerler gıcır gıcırdır. ayanız çamur olmaz. toz olmaz. sıvı sabun haznesine çoğalsın diye su doldurmuş esnaf lokantısı gördüm.)
- kışın sıcak, yazın serindir.
- profesyonellik vardır. ürün iadesinde, değişimde vs. haklarınız vardır.
- dükkancıyla muhatap olmazsınız.
- pahalıysa herkese pahalı, ucuzsa herkese ucuzdur.
- otoparkı vardır ya da ulaşımı kolaydır.

not: küçük esnafı hiç sevmem.
  • optum kib bye  (12.11.14 12:52:23)
mimari olarak güzel olması
mağaza ve yemek çeşitlerinin bana uygunluğu

  • argent dawn  (12.11.14 12:56:41)
bir çok mağazanın olması,
fiyatlarından,
ferah ve sakin avm ler benimde tercihim.
birde hacı şimdi ayakkabı alırsam adidas, kot levi ya da lee, iç çamaşırı alırsam m%s gibi markalara sarmışız gayrı, normal tükkanda bulamam ki bunları.
mecbur avm ye gidiyorum.
  • seyduna6687  (12.11.14 13:45:08)
beylikdüzü'ndeyken tuvaletini çok sevdiğim için marmara park'a gidiyodum. çiş dışında ürün çeşitliliği için gidebilirim. işte yemek yiyeceksem mesela 300 tane firmanın şubesi var. market alışverişi yapacaksam devasa bir real ya da carrefour vs. var. takım elbise alacaksam 8438439 firma var dip dibe. ürün çeşitliliği için giderim. başka neden gideyim. ne işim var.

  • pescador  (12.11.14 13:53:55)
genel olarak kıyafet alışverişim dışında gitmeyi pek sevmem. avm karşılaştırılmasına gelince de; düzgün markaların olduğu avmleri tercih ederim. istediği kadar fevkalade bir avm olsun, düzgün markalar yoksa pek işime yaramaz. arada bir de yemek yemeye giderim eğer sadece fastfood restoranlardan oluşmuyorsa

  • metalika  (12.11.14 20:37:36)