piyano

piyano öğrenmek zormu yav o kadar tuş var bana zordur gibi geliyo

ahahhahah bu nasıl bir mantık yahu, bilgisayar klavyesinde de bin tane tuş var ama kaç tanesini kullanıyorsun ? ya da çok tuş var diye kullanmamayı düşündün mü ? o tuşların aralığı yani skalası belli bir işlevi kalından - inceye do majör gamını veriyor oktavlı olarak işte buradan pozisyon - akor - arpej mantığı çıkıp o koca klavye aralığını küçük parçalara bölüyorsunuz... ayrıca gitar adlı enstrümanı düşünürsek 6 tel var ve bu tellerin üzerinde 24 perdeden 6x24=144 perde yani 12 notayı 144 farklı yerden kombinasyonlarla alabilirsin vs....

enstrümanın zoru diye bir şey yok sadece zaman harcama kavramı var sonuçta absürd bir şey yapılıyor insan bedenine aykırı 3x3 minik bir koltuğa dik bir şekilde oturup parmaklarını elma tutarmış gibi dik bir şekilde açıp tuşlara basıyorsunuz zart zurt... günde 30 dakika ayırarak bile öğrenebilirsiniz sakın korkmayın... aksine böyle geniş bir enstrüman çalmak ayrı bir şanstır daha fazla opsiyon ve ses alırsınız
  • vosvos3131  (11.11.14 23:15:57)
Aynen bilgisayar klavyesi ornegini verevektim ben de. Tamamen training meselesi. Al giris pisman olmazsin ben olmadim

  • e_rsin  (11.11.14 23:38:09)
Cok fazla pratik yapmak gerekiyormus duyduguma gore.

  • delifaruk  (11.11.14 23:38:54)
sen tropmet öğren abi, 3 tuş var.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (12.11.14 07:04:03)