Bir firma olsam paypal ödeme alsam

merhaba
Ülke içinde bir firmam olsa , sattığım bazı hizmetler için paypal olarak ödeme alsam
vergisini ödemem gerekir mi ?
daha doğru anlaşılabilir mi ?
Art bir niyetle sormak istemiyorum lakin vergi gerçekten ama gerçekten büyük külfet küçük işletmeler için.
teşekkürler

Ben böyle durumlarda açık açık soruyorum
Aç müşavirine telefonu, vergi ödemek istemiyorum bla bla de. En doğru yolu o gösterir

  • saksı  (11.11.14 00:13:59)
Ülke içinde bir firman olsa, sattığın hizmetlerin karşılığını bir banka hesabına alsan. Vergi ödemen gerekir mi?

Bence soru aynı.

Paypal içerisinde ise ülkeler arası transferlerde bankaya aktarım zorunlu. Yani paypal Amerika'da kazandığın parayı, Türkiye'de harcamana izin vermiyor. Bu sebeple bir banka hesabına parayı aktarmak durumundasın. Bunu da unutma.
  • hatali sifre  (11.11.14 00:19:06)
her türlü gol olur diyorsunuz yani ?
peki paypal hesabına gelen parayı 3. şahısın paypal hesabına transfer etsem takip edilir mi yine ?
daha doğrusu ülkedeki vergi sistemiyle paypal ın entegrasyonu var mıdır ki benim paypal işlemlerimi inceleyebilsinler ve vergilendirmemi istesinler ?
  • arafa  (11.11.14 00:26:04)
o zaman verdiğin hizmetin bedeli ne olacak? muhasebe kayıtların vs? bu naylon fatura, dolandırıcılık, hayali ihracat fln oluyor işte, aynı kapıya çıkıyor hepsi.

  • we miss freddie mercury  (11.11.14 00:31:16)