deprem öncesinde hayvanlarin garip davranışları

Evde iki kaplumbagamiz var, kendileri normalde gayet sakinken 15 dakikadir akvaryumun icinde garip hareketler yapip bagrisiyorlar. Disarida da kediler avazlari çıktıkları kadar bagriyor. Benim de aklima direkt deprem oncesi hayvanlarin garip davrandigi geldi ( evet, istanbul'da yaşarken deprem fobim var maalesef).

Bu durumla ilgili bilimsel olarak aciklanmis herhangi bir sey var mi? Yoksa tamamen uydurmasyon mu?

Tam uykuya dalacakken yataktan firladim, gerçeklik payi varsa erkek arkadaşımı da uyandirip sabaha kadar otururum valla.

köpekler yüksek frekanslı sesleri duydukları için deprem öncesinde çıldırıyor. kaplumbağaların bir tepki vereceğini sanmıyorum. uyu.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (10.11.14 23:49:13)
burada her gece köpekler deli gibi havlıyor ama ardından bir şey olmuyor. her zaman geçerli değil o sanırım.

  • devilred  (10.11.14 23:53:55)
Bilirler ama 30 sn öncesini falan.

  • saksı  (11.11.14 00:06:26)
17 agustostan once sahil hep yengec doluydu. Eskiden hic olmazdi, sonrasinda da hic olmadi.

Bu da boyle bir anim.
  • fakyoras  (11.11.14 05:03:53)
benim kedi hiç sallamıyo valla; ama 99 depreminde misafir bi kedimiz vardı, bütün gün tedirgindi, saklanıyordu bir yerlere. çok korkuyordu. depremdenmiş

  • bradshaw  (11.11.14 08:45:18)