sizde de bu Reklam çıkıyor mu ara sıra?

duyuruda bu aralar çok sık karşıma çıkmaya başladı, tam da sigarayı tamamen bırakmaya niyetlendiğim zamanlarda ilk kez göründü hem de. hiçbir arama arama yapmadım sigarayı bırakmayla ilgili, ne google'da ne başka arama motorunda. alakalı hiçbir internet sitesine de girip göz atmadım.

acaba sadece tesadüf mü? yoksa artık google beynimize, düşüncelerimize de mi müdahale ediyo lan?

wtf? bende çıkmadı, rastlamadım hiç.

  • dessy  (10.11.14 08:26:28)
algıda seçicilik

  • headredhead  (10.11.14 08:27:45)
Eşhedü..

  • wittgenstein  (10.11.14 08:28:59)
bu reklamlar girdiğin sitelere göre şekilleniyor. google'da arama yapıp girmemiş olabilirsiniz ama fark etmez. atıyorum şimdi ekşiduyuru'ya girdim bu cookie'ye kaydediliyor (google google adsense mi adwords mü ne ikisinden biri galiba olması gerek) ve başka bir sitede ekşi duyurunun reklamı bana daha sık görünmeye başlıyor çünkü ilgi alanıma daha yakın falan filan. sen de fark etmeden sigra ile ilgili bir şeyler okumuşsundur muhakkak. ya da tesadüf.

  • barix  (10.11.14 08:38:42)
adblock your best friend.

  • devorgilla the gunslinger  (10.11.14 08:47:32)
akıllı reklam dedikleri şey. google'a sigarayı bırakmakla ilgili birşey aradıysanız ya da atıyorum sağlık sorunlarıyla ilgili "check-up"falan, ondan çıkıyordur.

  • dahili meddah  (10.11.14 08:57:09)
@dahili meddah, konu ile ilgili arama yapmadığımı belirtmiştim. hiçbir arama yapmadım, makale, yazı vs okumadım. bu tip özelliklerin bilincinde olan bir IT çalışanı olarak duruma anlam veremediğim için sordum zaten sizde de gözüküyor mu diye.

  • loveinaflipbook  (10.11.14 09:10:24)
gecen duyurudan biri "sevgilime hangi donu aliyim" diye soru sormus, pump diye bi markanin linkini vermisti. aha iste o zamandan beri bende erkek donu reklami var. yani sanirim illa arama yapmis olmak da gerekmiyo.

  • lamartin  (10.11.14 13:04:42)