iki kase aşure 24 lira

olur mu lan. öğrenciyiz her yerde aşure görüyoz düşmesin dedik arkadaşla gittik pastaneye 5dk yedik ve hesap 24 lira. oturma parası da alıyolarmış. aga cok koydu. oturma parası falan yasal mı eğer ki gidecem molotof sallayacam

6-7 lira ortalama bir pastanede asure. menude yazmiyor muydu? menude fiyat yoksa buradan da yuruyebilirsiniz

  • exlibris  (09.11.14 20:32:10)
oturma parası diye bişey duymadım şimdiye kadar. ama bişey sipariş ederken menüde fiyat görmüyosam oraya oturmam. s.kecekler belli işte. bu da ders olsun.

  • elorelia  (09.11.14 20:32:29)
Oturma parası ne be? Alıp evde yesen ne kadarmış ki? Hayatta böyle saçma şey duymadım. Salla molotofu.

  • buff  (09.11.14 20:32:37)
dötlerine sok molotofu.

o oturma parası da hizmet parasıdır yahu, güya hizmet satın alıyorsun ya çünkü.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (09.11.14 20:33:20 ~ 20:33:43)
pahalıymış biraz. paranız kısıtlıysa oturduğunuz yerdeki şeyin fiyatını yemeden öğrenmenizi tavsiye ederim, böylece daha uygun bir yere giderdiniz ya da bir kaseyi paylaşırdınız.
bir de çok rica edicem o molotof sallama gibi lafları şaka olarak dahi kullanmayın, çok itici oluyor, hele ki ülkenin şu can sıkıcı durumunda..

  • manuel mandalina  (09.11.14 20:34:49)
Oturma parasi diye bisi olmaz asiri sacma. Menu de fiyat gormeden asla yemeyin.
ayrica dr oetker in falan asureleri var puding gibi alin evde yapin ucuza. Biz oyle yapiyoz. Mis.

  • rayde  (09.11.14 20:35:19)
menüye baktık zaten 7 lira yazıyordu iyi bari yiyelim dedik yemez olaydık. bu oturma parasına bsy yapamaz mıyız

  • hurma  (09.11.14 20:39:01)
valla yapılır mı yapılmaz mı bilmiyorum ama uğraştığınıza değmez. yapılabilecek en iyi şey şu bence. mekanın ismini açık adresini verirsin ekşide başlığını açar gömeriz mekana.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (09.11.14 20:39:56)
9 kasım 2014 x pastanesi rezaleti

Başlığı akar bence.
  • dusmanimizkindirbizim  (09.11.14 20:41:58)
bir dahaki için tavsiye: şöyle şark kurnazlarına prim vermeyin. menüde 7 diyorsa 14 ver çık. 10 lira için kavga edilecekse de et. sen 24 verir çıkarsan o şark kurnazı şerefsiz devam edecek. sessiz kalmayın bu kadar.

  • ack3000  (09.11.14 20:44:55)
fiş almadım. o an hala şaşkınlıkla aşurenin nasıl 12 lira oldugunu hesaplıyodum. mekanın ismi ayaz pastanesi-izmit.

  • hurma  (09.11.14 20:47:22)
oturma parası diye bişey ilk defa duyuyorum doğrusu..

  • manuel mandalina  (09.11.14 20:48:28)
öncelikle size aşure ikram etmeyen komşularınızın götüne koyayım.

ben de sinir oldum ama yapacak legal bişi yok gibi. ;)
  • namus ninjası  (09.11.14 20:49:27 ~ 20:49:49)
@manuel mandalina servis parası daha doğrusu

  • hurma  (09.11.14 20:49:59)
eheh valla dışarı çıktığım yok ama çıkarsam uğramam madem ayaz'a. bi potansiyel müşterisini kaybetti bu şekilde asdfgg.

şaka bi yana, çok pis ayıp etmişler. ilk defa duydum böyle bi şeyi.

ek: servis parası daha da saçma. garson maaşını sizden mi alacakmış?
  • devilred  (09.11.14 20:51:40 ~ 20:52:47)
zaten sözlükte başlığı varmış.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (09.11.14 20:54:08)
ayaz'a gidilmez izmitte, gerek yok. kendini kalburüstü bir mekan zannediyor sadece.
daha makul ve "iyiydi ya" denilen yerleri keşfedin.

geçmiş ve afiyet olsun.

ha ben ne yapıyorum? derince geçitte peynirli börek yiyorum limonata ile, oh mis.
  • devorgilla the gunslinger  (09.11.14 21:07:10)
oha alt tarafı ayaz be pastane yani. o-ha. oturma parasıymış bir de, beni de kaybettiler hatta bizimkilere anlatayım da potansiyel on müşteriyi unutsun adamlar :p

servis parası alıyor çoğu yer orası bir gerçek ama 7 liralık şey için 5 lira çok olmuş. çünkü cidden herhangi bir özelliği olmayan bir pastane yani.
  • iste o kavunici balik  (09.11.14 21:12:56)
şu yukarda bi tanesi ses kaydını al demiş. ses kaydı delil değildir.

  • bigl0rd  (09.11.14 21:18:40)
geçen sene de ben kavga etmiştim ordakilerle. bir daha gitmem diyordum bu da tuzu biberi oldu.

  • sta  (09.11.14 21:44:28)
servis hizmet ya da herhangi bir bokun parasi olmaz.
Bazi restoranlar tipi adisyona ekler fakat bu da atiyorum 50 lira tuttuysa hesap en fazla 5 liradir.

ha bu normal mi. degil. yani odemiyorum amk derseniz kimse odetemez o tipide.

bu islerle ugrasiyoruz biz de. pastaneci cok tanidigimiz var. O adamlara da yazik. cok islek bir pastanesi olan dostumuz var.

ne zaman giderswn git bos masa bulamazsin.
fakat gel gor ki kasa bos.

cunku gelen insanlar bir cay icip
En az 1 saat oturuyorlar ve gercekten cogu gun zararina kapaniyor.

ha bu isin ceremeside bu.
pastanenin yaptigi ayip.odememiz lazimdi.
sizin adisyona bakmamiz buyuk bir sacmalik.

o yuzden tatava yapmayin. Su icin.

ayrica yokluktan sirf eldeki malzemeler kullanarak yapiilan bir yemegin 7 lira olmasida ironik.
  • kutsalbok  (09.11.14 22:07:36)
yasal olup olmadığını bilmiyorum ama geçen yıl izmir fuarında gezerken bir dönercinin önünde "servis bedeli %10" gibi bir yazı okumuştum.
fiş vermiyor diye şikayet edebilirsin maliyeye.

  • kuzey li  (09.11.14 22:19:35)