Ne Demek İstemiş?

sb.

Tamam

  • Bostan  (09.11.14 17:40:23)
Sanırım şu olabilir; insanlar korkunç döşenmiş evlerde oturuyorlar ve bunu muhtemelen fakirlikten değil zevksizlikten yapıyorlar. paraları da olsa o korkunç zevksizlik, özensizlik her yerinden akıyor evin, bu da estetik anlayışı gelişmemiş insanları bize gösteriyor. kültürel tespitler falan yapılıyor evlerde insanların nasıl yaşadığına bakarak, gelişmemişlik seviyeleri görülebiliyor falan. yani bu görseldekini yazan arkadaş gibi düşünenler böyle düşünüyor sanıyorum, ben o kadar öyle düşünmüyorum.

mesela şu başlıkta bu konuya benzer şeyler dönmüştü sanırım
sahibinden.com'da satılan burhan altıntop evi
  • nimberjack  (09.11.14 17:43:45)
çok derin bir anlamı olduğunu sanmıyorum. twitterdaki "anlamlı gibi" twitlerden biri gibi geldi.

zorlarsak, evlerdeki yoksulluğa rağmen tayyibe oy verilmesini kastetmiş olabilir.

edit : nimberjack'in açıklaması mantıklı geldi bana da.
  • dahili meddah  (09.11.14 17:44:22 ~ 17:49:42)
bi yerden dertlenmiş, nokta atışı tespit yapıyor. "hayırdır paşam?" diye sorulmasını bekliyor.

  • sehpa fx350  (09.11.14 17:50:30)
çok basit: adamın daire alacak, hatta iki daire alıp birini kiralayacak parası var, ama o kiralayacağı dairenin içini bok götürüyor, köpek bağlasan durmaz. yani bizim insanımızdaki varoşluğun parayla varlıkla alakası yok.

  • rencideedipadivar  (09.11.14 19:19:22)
Net bir şekilde, kiralık ev arıyor. Gittikleri evlere yüksek fiyat çekiyorlar ve gidip bakınca ahır gibi olduğunu görüyor. E millet de bu evlere bu parayı verdiğine göre, "Millet iyiymiş demek ki" diyor.

Şu serzenişin benzeri
www.eksiduyuru.com
  • aychovsky  (09.11.14 19:22:00)