gider temizleme

sanırım tuvaletin giderinden koku geliyor

mutfakta kullandığım lavabo açıcıyı döksem ne olur?
ya da başka çözüm önerisi olan?

Ben sıvı yer temizleyicisinden döküyorum biraz kokuyu alıyor. 40 senelik bina olduğundan sürekli temiz tutmak yeterli gelmiyor illa akarı kokarı oluyor.

  • emirkulu  (09.11.14 14:34:24)
tuz ruhu dök. bilhassa alaturka tuvalet ise. sonrasında da sifon kısmının içine sıvı bulaşık deterjanı veya özellikle o kısma atabileceğin tabletlerden koy.

  • kaymaktutmayansicaksut  (09.11.14 14:38:28 ~ 14:41:57)
O giderle S diye bir kıvrım vardır.
O kıvrım sayesinde sistemden koku gelmez.
Koku geliyorsa da son yaptığınız hamleler onlar. Bol su gönderin o kadar. İçerisine asit felan dökmeyin öyle, delersiniz S'i. Bir ton iş çıkar başınıza.
  • saksı  (09.11.14 14:44:47)
sifona falan koku koysanıza ama tuvalet gideri dediğin şey, yerde olan banyodaki suyun gitmesini sağladığın şey falan mı? o ise kuru kalmaması gerekiyor oraların

  • hellojack  (09.11.14 15:02:08)
NaOH dökmek olur lavabo aç'i n içinde de ondan vardır, tıkanıklık varsa eritir ya da bulaşık deterjani. Bunu döküp üzerine soğuk su dökersen o boru temizlenir. İlik veya sıcak olmasın, ekzotermik reaksiyon oluyor, o zaman delersin. Asit de dökme. Cilalari kaldirir, sonra her icraatin klozet duvarına yapışır. Başarılar.

  • Lim5  (09.11.14 15:04:53)
tuz ruhu dökme, her ne kadar suyla seyrelecek olsa da hem tuvalete zararlı hem de su kaynaklarına ve canlılara. biz laboratuvarda kullanıyoruz onu! -tabi bizimki temizlik amaçlı seyreltilmiş olanından değil ama olsun, kullanma sakın!-

lim5'in dediği gibi lavabo aç olabilir ya da tuvalet açıcı maddeler var onlar olabilir de benim şahsi fikrim tuvaletten değil banyodaki başka bir yerden geldiğine dair. banyoda yer gideri varsa oradan da gelebiliyor. yoksa genelde tıkanmadığı sürece tuvaletten koku gelmez ki tıkansa anlarsın zaten :(
  • pasp  (09.11.14 15:20:26)
evde tuz ruhu olmadığı için zaten ihtimal dışıydı :)

önerileriniz doğrultusunda tuvalete ve yer giderine mr muscle'ı boca ettim. düzelmezse tesisatçı çağırıcam
  • la noix  (09.11.14 15:25:43)