projeksiyon mu TV mi?

merhabalar,
büyük ekranda film izlemek için kullanacağım sadece. arkadaşlar arası vs. 1500 lira bütçem var en fazla. taksitle alacağımdan 2.el mümkün değil.

şimdi olay şu ki: ben projeksiyon almaya karar verdim. hem film için daha uygun, hem romantik bir çekiciliği var projeksiyonun. araştırmaya başladım 1500 için, fullhd hiç yok. 1280x800 çözünürlükte olanlar var onların da 20000 saatlik ömrü vs var. en ucuzları tabi bunlar. aynı fiyata ise 3dli süper kalitede 42 inç tvler var. tv olayı hafif itici geliyor bana ama aynı paraya daha kısa ömürlü ve kalitesiz bir projeksiyon da almak istemiyorum.

ne dersiniz bilemedim. tv mi almalı aynı fiyata fullhd? yoksa projeksiyonun tadı başka mı?

önerdiğiniz tv ya da projeksiyon modelleri varsa lütfen yazınız. çok teşekkürler şimdiden.

projeksiyon hiçbir zaman tv'den önce gelen bişeyler izleme aparatı olmamıştır. avantajı taşınabilir ve pratik olması, onun haricinde görsel kalite beklenen durumlarda kullanımı mantıklı olmaz(fiyat, kullanım ömrü gibi sebepler yüzünden).

tv olayı neden itici geliyor? kaliteli görüntü istiyorsan başka şansın yok zira.
  • baba jo  (08.11.14 21:45:52 ~ 21:46:50)
ya sadece film izlemek için tv almak mantıksız geliyo. maç izlemem, televizyon izlemem.
projeksiyonda 100 inçe yansıtıp karanlıkta arkadaşlarla izleme fikri çok hoş geliyo. hatta alıp arkadaşın evine gidip orada izlemek vs. ama sırf bunun için dandik bir şeye 1500 de veremiyorum. kafam çok karışık çokk

  • hamitt  (08.11.14 21:55:57)
tv seyretmeyecekseniz projektör derim. ben de yalnızca film izleyen bir insanım. sizin bütçenizden fazla ama lg pf80g aldım, full hd özellikli bir cihaz. 3 aydır kullanıyorum, duvara yansıtıyorum neredeyse 300 ekranda film izliyorum. 100 ekran tvler laptop monitörü gibi kalıyor. mağazada inceleyin görüntüsüne renklerine hayran kalacaksınz. bu büyüklükte görüntü veren tv'lerin fiyatı bu cihazın birkaç katı. bu cihazı görene kadar ben de projektör olayına mesafeliydim.

ancak bütçeyi asla aşamam diyorsanız, daha düşük çözünürlüklü projektörler yerine smart tv, 3d gibi -bence- gereksiz özellikleri olmayan 150 ekran bir led tv'ye bakın derim. kampanyalı olarak bu fiyat aralığına satıldığını gördüm.

www.vatanbilgisayar.com

www.kliksa.com
  • saim  (08.11.14 21:57:30)