Balığım sürekli yukarıda ve ağzını kapatıp açıyor

Küçük bir fanusta bir tane japon balığım var. Satıcı günde bir defa bir tane yemi ikiye bölüp verin demişti ve bu şekilde besliyoruz. Ayrıca 2 günde 1 defa da bekletilmiş suyla fanusunu temizliyoruz. ancak balığın başı sürekli suyun yukarısında ve ağzını açıp kapatıyor.

Problem nedir sizce?

Fanusta beslemektir tabi ki.

  • i-pek  (08.11.14 21:13:04)
oksijen yok

  • divit  (08.11.14 21:13:47)
Hava motoru takın içine, zavalli oksijen alamıyor.

  • Lim5  (08.11.14 21:18:31)
ben fanusta küçükken balık beslemiştim, hiç bu şekilde olmamıştı. aynı büyüklükteki fanusta iki tane balığım vardı, hiçbiri de böyle davranmıyordu. Acaba musluk suyu kullanmamak mı lazım?

  • qui gon  (08.11.14 21:34:21)
fanusun için barada koya gibi bir pipet koyun.

  • teritori  (08.11.14 21:35:20)
Öncelikle lütfen ufak bir akvaryum edinin havalandırma ve filtresi olan.

fanus içindeki suyu temizler iken suyu komple boşaltmayın, üçte biri kesinlikle kalsın ve mümkünse fanus veya akvaryumun dip suyunu boşaltın. aksi halde hayvanı şoka sokarsınız, suyun dengesini her defasında kendi başına düzenlemesi gerekir ki bunu yapamaz. iki günde bir temizlik sık ayrıca, ancak dip çekimi yapın ve üzerine temiz su ekleyin, iki günde bir suyun üçte ikisini değiştirme yoluna gitmeyin.

en kısa zamanda en azından bir hava motoru ve hava taşı edinin. sonra da lütfen hayvanı akvaryuma alın ve yanına da arkadaş alın.
  • kaymaktutmayansicaksut  (08.11.14 22:24:19 ~ 22:24:44)
fanusta balık beslenmez işkence ediyorsun hayvana. musluk suyu da pek iyi bişey değil.

  • divit  (08.11.14 22:45:04)