[]

Asgari Ucrete gore Masraflar cok degil mi?

Asagida bir duyuruda gordum biri yeni ehliyet cikarmanin maliyeti 170 lira gibi bir sey demis.

Asgari ucretin 900 liranin altinda oldugu bir ulkede, sizce de devlet dairelerinde yapilan islemlerin fiyatlari cok yuksek degil mi?

tamam belki asgari ucretle calisan adamin arabasi yoktur ama, devlet dairelerinden yapilan baska bir suru masrafli islem var sonucta.

 
memlekette ne düzgün ki bu doğru olsun? bir litre süt olmuş 3 lira, patates 2 lira, soğan 3 lira, en dandik semtte yaşanılabilecek daire kirası 600 lira. sokayım ehliyeti parasına. kaldı ki yeniden çıkarmanın fiyatı o sıfırdan alsan kurs dahil en az 1000 lira.


  • mattiadestro  (08.11.14 19:00:07) 
evet çok.
toplu taşıma ücretleri de çok.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (08.11.14 19:13:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.