yurtdisina para transferi

Diyelim ki turkiyeden japonyaya arkadasin hesabina para transferi yaptik, sistem nasil isliyor? Sirasiyla nasil oluyor para transferi? Sanirim ilkten turkiye merkez bankasina gidiyor ondan sonraki surec nasil isliyor? Parayi usd olarak gomderdim varsayalim ve kac gunde hesaba ulasir?

Japonya uzak oraya gitmesi birkaç hafta sürer ahasdfdsa :D

Ya ülke-para birimi ne değiştirir bilmiyorum ama Türkiye'den İngiltere'ye 2 iş günü içinde gidiyor. Banka 2-3 iş günü içinde diyor. Şimdi orada sorun şu olabilir, karşı tarafın hesabı japon yeni ise sizin gönderdiğiniz Usd ne olacak? Ben direkt burada Türkiyede sterlin hesabı açtım nesela o şekilde gönderebiliyorum. Büyük ihtimalle siz gönderirken de buradaki kurdan Yen'e çevirip o şekilde gönderirler.

Ha yine 2 gün alır bence.
  • rodriguez2  (08.11.14 02:26:33 ~ 02:27:02)
en hızlı ve masrafsızı türk hesabına havale yapmak, arkadaşın kartından japonya'da çekmesi eğer arkadaş türk ise. değilse ve sürekli para transferi yapılacaksa bir türk hesabı açıp kartı arkdaşa göndermek şifreyi de söylemek. münferit bir havale ise western mestern bişeyler yapın.

  • il padrino  (08.11.14 03:22:47)
2-3 is gunune gider, anlasmalara bagli olarak. Merkez bankasina gitmiyor.

Swift yapabilirsin hesaba gondermek istiyorsan.

Oncelikle buradaki bankadan yurt disindaki bir transfer bankasina gidiyor para (genelde yurt disindaki her banka ile anlasmalari olmuyor cunku, o yuzden aktarma yapiyor para :) ) sonrasinda da o banka o parayi japonyaya yollar. (baska aktarmalar da olabilir ama basima hic gelmedi o)

Eger direk arkadasina vereceksen western union da yapabilirsin, o bir sistem. sen burdan koyuyorsun parayi, o ordan aliyor.

Ikisinin de ayri ayri masraflarini sorarsin, kafana yatani yaparsin.
  • fakyoras  (08.11.14 05:52:40 ~ 05:54:08)