Kira sözleşmesinde dış masraflar?

Merhaba, ev sahibiyle sorun yaşıyorum asansör ücreti yüzünden. Asansör bakımı mı yapılacakmış tadilat mı bilmiyorum artık. Apartman görevlisi bu parayı bizden istedi kiradan düşersiniz sonra diye. Ev sahibiyle konuştuğumda hayır siz kendiniz kullandınız ben ödemem , ödemiyorum derseniz de kirayı 100 tl birden arttırıyorum dedi. Sözleşmemizi 2 sene önce ekimde imzalamıştık.

Şimdi ben ne yapayım? Bu parayı benim mi ödemem gerekir? Kirayı böyle kafasına göre arttıramaz heralde sözleşme başlangıç tarihi de geçti.Sözleşmede kira artış yüzdesi boş bu arada.

Apartman demirbasinin gideri evsahibine yazar.cakallik yapiyor.odemediyseniz odemeyin yoneticiyle konusun arasin cakali.oyle oder.

  • cizgilipijama  (07.11.14 15:21:22)
3-5 ay kirayı ödemeyin de görsün ibnelik nasıl yapılıyormuş. sonra ödersiniz bir yerde toplayın, götü korksun azıcık. o tehdidi ona yedirirdim.

  • fallthepieces  (07.11.14 15:24:36 ~ 15:24:56)
ev sahibinin ödemesi gerekiyor. eğer kiradan kesmeye direnirse ödemeyin, yönetici uğraşsın onunla. kiraya zam meselesi ise kontratta ne yazıyorsa o şekilde olur. açıktan 100 kaat arttırsa ödemeyin fazlasını.

artırım oranı boşsa tüfe oranını (yoksa tefe-tüfe ortalaması mıydı) geçemez. ekim'i yeni bitirdik bu arada :)
  • no avalon  (07.11.14 15:34:55 ~ 15:36:06)
kirayı 100 tl nereye arttırıyormuş, onu anca kontrat yenilerken yapabilir. yeni kontrat yapılmayan her sene eski kontrat tekrar yürürlüğe girmiş sayılır.

  • lily briscoe  (07.11.14 15:35:34)
tamam ödemiyorum o zaman, içim rahatladı. Çok teşekkür ederim

  • gafgaliba  (07.11.14 15:42:14)
sözleşmede kira artışı boş bırakılsa bile tefe-tüfe vs şeylere göre doğal olarak artma imkanı olabilir kiranın. o yüzden kirayı arttırmaması sizin için daha karlı oluyorsa ücreti ödemeyi tercih edebilirsiniz. ama onu ödedikten sonra da her zaman kirayı arttırabilir tabi yasal bi hakkı varsa. anlayan birine sorun bence.

  • acan99670  (07.11.14 15:45:53)