soğan doğradıktan sonraki eldeki koku

soğanı doğradıktan sonraki, ellerdeki kokuyu nasıl geçiriyosunuz?
dayanamıyorum bu kokuya. ne yaptıysam geçmedi.

limon dışında her türlü yönteme açığım.

Eğer limon kokusu seni rahatsız etmezse limon ile ovabilirsin ellerini..

  • EkimBebesi  (07.11.14 12:20:12)
Metal kasikla da ovabilirsin.

  • bxgx  (07.11.14 12:25:13)
anama bundan aldım burdaki arkadaşların tavsiyesiyle, balık soğan moğan hiçbişi kalmıyo

www.hepsiburada.com
  • emirkulu  (07.11.14 12:28:51)
kokuyu geçirme yöntemlerinden ziyade kokmaması için soğan sarımsak vs dogramadan önce parmaklarını ya da elini zeytin yağı ile ufaktan yağla. Hiçbir koku eline bulaşmaz.

  • erty_ksk  (07.11.14 12:45:14)
body shop'ın susuz kullanılan bi temizleme jeli var ben çok memnunum. bayağı da etkili koku giderici olarak. 15 lira dolaylarında idi yanlış hatırlamıyorsam.
www.thebodyshop.com.tr

  • icemint  (07.11.14 12:46:26)
hiçbir şeye gerek yok; metal bir şey al eline (kaşık, çatal her neyse) suyun altında 10-15 sn ov kaşığı. koku geçiyor.

  • bradshaw  (07.11.14 12:53:15)
metal sabuna ayrıca para verme. biz kaşıkla yıkıyoruz. aynı böyle elini sabunlar gibi kaşığı ovala, evir, çevir, parmaklarının arasını karıştır. metal koku moleküllerine yapıştığı için mis gibi kokar.

not: mis gibi kokmasının bakterilere etkisi yoktur yalnız:) onun için yine bildiğin sabun lazım.
  • no avalon  (07.11.14 13:11:54)
ayni kokuya ben de dayanamiyorum. dogradiktan hemen sonra eline bir iki damla bulasik deterjani damlat biraz ov ve yika. hicbirsey kalmiyor. hemen yikaman lazim ama

  • kucukharfler  (07.11.14 14:37:41)
kuru kahveyle ovala

  • deneme2  (07.11.14 15:19:01)