belcika'da 5 gun ne yapilir?

selamlar,

aralik sonu belcika'ya gitmeyi dusunuyoruz, 5 gunumuz var. neler yapmali, nerelere gitmeliyiz?

bruges ve bruksel'i gormek istiyoruz ama her iki sehir de birer gunde gezilir herhalde, onun disinda ne yapabiliriz? her turlu oneriye acigiz.

oneriler icin simdiden tesekkurler..

seks

  • Sskywalkeremre  (06.11.14 21:07:26)
bruksel'den önce gent'i görün. kalan günlerinizde amsterdam'a ve de lüksemburg'a geçebilirsiniz. brugge ve de gent 1 günde biter. brüksel'de aynı şekilde 1 gün sürer.

  • kaynaklari etkin kullanamayan iktisatci  (06.11.14 21:10:07)
şurada midye yiyebilirsiniz
www.lezinneke.be
turistik alandan uzak, yerlilerin gittiğini duyduğumuz için tercih ettiğimiz bi yerdi, pek de güzeldi midyenin tadı.

merkezde waffle yiyin, sapsadesi bile çok güzel.

şurayı kesin görün, hatta delice deniz ürünü yiyin, yerlileri öğle yemeği yiyor burada bildiğim kadarıyla, çok şenlikli bir yer.
www.tripadvisor.com

böyle işte hep yemek içmek.
  • nimberjack  (06.11.14 21:17:41)
Şu Belçika Hollanda sınırının geçtiği tuhaf yerler var, oraya gidin bence. Çok güzel yerler, evin ortasından falan geçiyor sınır çizgisi. Salon Hollanda'da tuvalet Belçika'da.

  • angelus  (06.11.14 21:45:37)
meşhur patates kızarmatcıalr var. iri iri, soslu baharatlı patatesleri oluyor. yemeden gelmeyin.

  • utanan ayi  (06.11.14 22:27:14)
Brüksel benim Avrupa'da en sevmediğim şehir.. Bir günden fazla ayırmayın bence Brügge muhteşem onun gibi diğer şehirlerini gezin..Güzel şehirler var gerçekten hepsi Brükselden iyidir..

Alternatif olarak bence Hollandaya gidin 2'gün daha eğlenceli geçer hem farklılık olur. Eminim ucuz otobüs bulursunuz. Brüksel-Amsterdam yaklaşık 2 buçuk 3 saat sürüyordu yanlış hatırlamıyorsam.
  • qazaqwsx  (06.11.14 22:32:17 ~ 22:32:37)
Bkz. Tripadvisor

  • gurur  (06.11.14 22:36:33)
Bir tarafım In Bruges filmini izleyin öyle gidin Bruges'a diyor, diğer tarafım da izlemeden gidin, süpriz olsun diyor. Ben izlemeden gidenlerdendim, yağmurlu bir pazar günü, çok keyifliydi.

Lüksemburg, yanlış değilsem, Brüksel'e trenle 3 saat. Güzel yerlerini bir araştırın, belki gidip görmek isteyebilirsiniz.

Her türlü öneri dediğiniz için, Lüksemburg'un az kuzeydoğusunda Almanya'nın Trier kasabası var. Eğer sallamıyorsam Lüksemburg'dan bir saat kadardı. Güzel yerdi.
  • puc  (06.11.14 22:42:07)
Trenle parise geçin.

  • phoenixboy  (06.11.14 23:02:55)
Kesinlikle Bruges!

  • dessy  (07.11.14 08:07:25)
hiç gitmedim de, çuklata ve vafıl diyorum ben. benim yerime de yi o kalın kalın vafıllardan :( bi de barış manço orda okumuştu mesela, gidip görmek isterdim o okulu.

  • emirkulu  (07.11.14 08:09:53)
bruges ve ghent'i gezin.

  • tirt star  (07.11.14 08:11:33)
5 gunlugune gitmistik biz de.
10luk tren pass 55euro idi, 2 kisi kullanmistik 5erden.
antwerp'i de cok sevmistim ben denilenlere ek olarak
gitmeden once "in bruges" filmini izleyin.
brukselde gece havalimaninda mescidde gecirmistik hatta ^^
bir de bol bol bira icin
ahh ahh ozledim o zamanlari
  • jedilance  (07.11.14 08:57:19 ~ 08:58:17)
Bruiseli gezmeyin. Ghent, brugge ve antwerp yeterli. Cevrede lille veya eindhoven falan dahi gezilebilir.

  • faaip de oiad  (07.11.14 15:55:58)