bu lanet olası rusça

sabah akşam çalışsam şu seviyelere ne zaman ulaşırım:

lvl1
şu vurgulu vurgusuz kelimeleri öğrenme, bunlardaki "o" harfinin doğru okunması. kaliteli telaffuz ve (anlamadan da olsa) okumada türkçedeki hızıma yaklaşmam.

lvl2
magazinden canımın istediğini alabilmek.

lvl3
100 km ötedeki bir yere sora sora ulaşmak

lvl4
bir haber bültenini tam olarak anlamak

lvl5
yerli kılığında sınırdan sızmak, ajanlık

lvlx
james bond gibi ajan manita yapmak.

he? ne kadar sürer bu seviyeler. sabah akşam diyorum. az sonra başlıyorum.

3. seviyeye 2. seviyeden daha önce varabilirsin. varını yoğunu rusçaya vereceksen de 5-6 aya haber bülteni anlayacak kıvama gelirsin.

  • reavelyn  (06.11.14 18:57:03)
ilk o'yu a ikinci o'yu o olarak okuyosun amk bu kadar basit

magazin dedigin dukkandan heralde. ben 15 gunde cozmustum o isi paket nujna? het bitti bu kadar. 2 gunde ezberlersin zaten neyin seker neyin tuz neyin ekmek oldugunu komple.

adres sormak harbiden zor onun icin bence 2 ay rusya'da yasaman lazim.

haberlerdeki mevzulari 1 ayda anca anlarsin. bazi kelimeleri tekrar ede ede artik hafizaya kaziniyo oha bu suydu su soyleydi anlami buydu diye ampuller yaniyo kafada ama en az 1 ay lazim bence

yerli kiliginde bi yere sizamazsin kontroller cok sıkıdır. kodese girersen rusvet vermeden cikamazsin. yabancilari cok guzel ottururler rusya'da

manita yapman icin adam gibi rusca konusman lazim. ingilizceyle olmaz bu isler
  • maresalx  (06.11.14 19:37:56)
misal podorojnik moskova'daki istanbulkart gibi akıllı kartlara deniyor. PADAROJNİK diye okuycan ilk 0, a sonraki hep o

  • maresalx  (06.11.14 19:39:20)
abhazlar sinirli. magazinden dayak yemeye ramak kala kaçtım kaç defa. lan iki bira iki yumurta bi de yoğurt verecen, kafama fırlatır gibi. bi de çok rusça bilirim gibi anlamadığım şeyler söyleyip bi de anlamayınca bağırıp rencide ediyorlar. :(
bi de evet bazı şeyler ingilizceyle olmuyor. :((

  • namus ninjası  (06.11.14 19:47:38)
semiya ya da magnet varsa oralara git hacı. bim ayarında ucuz hesaplı migros ayarında kaliteli magazinler bunlar

  • maresalx  (06.11.14 20:00:36)
kontinent var, sahipleri aralarında çatıştığından 6 aydır kapalı :(

  • namus ninjası  (06.11.14 20:21:20)