Elektrik Faturası 512.80 TL geldi: WTF?

Ev sahibi faturayı getirdi, yemek yiyecektim boğazıma dizildi. Ne yapmam lazım? Şirket CLK Akdeniz Elektrik.

Abone grubu: 4 no'lu tek zamanlı tek terim mesken,
Son endeks: 583.000
İlk endeks: 459.000
(+/-) Kwh: 1294.00
*Tüketim*: 124.00
Birim Fiyatı: 0.245028
Tüketim Tutarı: 347.45

son 2 faturam: 49, 57 tl...

edit: son 2 aydır faturalarım yukardaki gibidir ve kullanımım da aynıdır. henüz soba klima olaylarına girmedim. yanlışlık lduğu belli de ben ne yapıcam nereye gidicem?

bir de o kadar işin arasında bu sikle uğraştığım için faturamı onlar ödeyecek mi çok merak ediyorum?

elektrikli ısıtıcı tarzı bir aleti 7/24 falan kullanmadıysanız bir hata vardır, iletişime geçin şirketle biraz uğraştırır ama düzeltirler muhtemelen.

  • bobinhoo  (06.11.14 17:55:26 ~ 17:56:18)
ufo kullanıyorduk 3-4 tane yanıyordu bazen aynı anda. 550 lira falan ödemiştik.

  • iste o kavunici balik  (06.11.14 17:57:24)
bence elektrik saatini okuyan adam 483 yazacağına 583 yazmış. daha önce benim de başıma geldi. uçuk bir rakam gelmişti fatura. elektrik idaresini aradım ve düzelttirdim. yeni fatura kestiler. ödemek zorunda kalmadım yani. siz de arayın.

  • mr.goodcat  (06.11.14 18:17:14)
elektrikli ısıtıcı kullandın büyük ihtimalle. çünkü ufo tarzı ısıtıcılar elektriği emiyo resmen :D

  • nickimi yermisin  (06.11.14 18:50:34)
Saati okuyan eleman yanlış okumuştur, şikayet edin düzelir. Gerçi bir ara "Önce ödeyin sonra şikayet edin" diyorlardı ama hala o sistem var mı bilmiyorum.

  • angelus  (06.11.14 18:52:41)
124kWh tüketim x 0.245028 birim fiyattan 30TL gibi bir fiyat çıkıyor. Buna vergiler eklenirse 40-50TL olur. Hata yapmışlar. 1294 olanı almışlar gibi.

  • hamsiii  (06.11.14 19:06:36)
3 ufo olan arkadaşım var. onlara 400 geldi. sanırım gerilim artınca tüketim miktarından daha fazla yazıyor.

atıyorum 3 ufo aynı anda 1 saat yanması 1 ufonun 3 saat yanmasından daha çok yazıyor. (sanırım)

telefonla ara düzeltirler. carla biraz oyomatik ödeme talimatım vardı. banka ödemiş borcu. iptal ettirdim ödemeyi. bir ton işlem ücreti ödedim sizin yüzünüzden. diye..

böylece "sikindiriktaş elektrik idaresine gidin" diycek yüzleri kalmaz.
  • ibomiu  (06.11.14 19:31:25)
arkadaşlar edit'te yazdığım gibi ısıtıcı/klima kullanılmamıştır. Firmayla iletişime geçtim inceleyeceklermiş. Hadi bakalım... Ama göte girerse kapatırım mum ışığında otururum:))

  • jamiro  (06.11.14 22:04:20)