Servisler Kaldırılıyor-muş?

Bugün açıklanan ekonomik plan gereği tez vakitte toplu taşıma hattında bulunan okul, iş vb servisler kaldırılıyormuş
www.hurriyet.com.tr

Lan?! dedim. O kadar çalışanın hali (ki Zincirlikuyu durağında mesai çıkışı hale bakın yeter), o kadar öğrencinin hali (çocuklar özellikle, toplu taşımaya nasıl serbestçe bırakacak aile?) ve o kadar servis şöförünün hali ne olacak?

uzun vadede düşünülen bu heralde, kısa vadede imkanı yok çünkü.

  • delineron  (06.11.14 17:01:48)
o işin 20 yılı vardır en az meraklanma sen :D

  • lancelot du lac  (06.11.14 17:01:52)
Şöyle söyleyeyim: Kan çıkartırım.

Beni geçtim, şu ana kadar apolitik kalan servis halkını sokağa döker.
  • aychovsky  (06.11.14 17:18:43)
Yani yaparlarsa da muhtemelen mantıklı bir alternatifi olur. O zaman bu kadar şok olmayız

  • phoenixboy  (06.11.14 17:45:26)
asıl servis olayı arttırılsa
arabayla gidenler de servisle gitse
daha çok tasarruf olur
bu kural çok sacma, çıkmaz
  • partizan  (06.11.14 17:46:44)
valla sigara kapalı mekanlarda yasaklandığında da, youtube engellendiğinde de, işsizden 223 lira sgk primi talep edilmeye başlandığında da millet sokağa dökülür, ortalık yıkılır diyen çok olduydu.

altyapısı nedir, nasıldır tabi bilmiyorum ama yarın yapsalar toplumsal olarak hiçbir şey olmaz diyorum. en fazla küçük bir grup 2-3 gün biber gazı yer ve hayat normal haline döner.
  • baal  (06.11.14 18:05:47)
Servis şoförümüze konu ile ilgili bir kağıt imzalatmışlar. İstanbul'daki 75000 şoför ve araç sahibinin 45000'i imzalamış, 15000'i imzalamamış, kalanlara da imzalatılacakmış.

Devlet kurumundakilere Aylık Akbil vereceklermiş. Servis çalışanları da, en yakın raylı sistemden alıp daha ayrıntılı sokakları dolaşacaklarmış, semtlere servis olacaklarmış.

Tüm bunları şoförümüz söyledi, yetkisi ne kadardır bilmiyorum. Firmanın baş şoförü (böyle bir kavram var, evet) Genelde böyle şeyleri oradan buradan duyuyor ve şark kurnazı bir adam olduğundan kendi yolunu herkesten önce yapıyor.

Bunların hepsi 2018'in sonuna kadar yapılacakmış. Çünkü ortalıkta sözleşmeleri uzun süreli olan servisler varmış. Sözleşmeler bittikten sonra yenilenmeyecekmiş.

Bizim servis bırakıldığı anda, 4 tane araba ile çıkıp daha fazla trafik yaratacak insan ve 22 tane de metrobüse kalabalık ekleyecek insan var. Nasıl olur, bilmiyorum.

Bir de şu var
eksisozluk.com
  • aychovsky  (12.11.14 15:21:37 ~ 15:22:55)