emekli sandığı aylığı

merhum pederden ötürü emekli sandığından aylık alma hakkım var. onun aylığı mirasçılara bölünüyor yani. iki sene kadar önce başvurdum. dün tesadüfen e-devlette emekli sandığından aylık alıyor göründüğümü farkettim. ancak hiç haberdar edilmemiştim. kasım ayı ödemesi de yapılmış görünüyor halkbankasına. bugün gittiğimde hesabıma paranın yatırılıp geri çekildiğini öğrendim. vaktim dar olduğundan müşteri temsilcisiyle görüşemedim.

1- sorunu bankayla mı emekli sandığıyla mı ve nasıl çözebilirim?

2- babam öleli 5 seneye yakın oldu. biriken aylıkları alma hakkım da var diye biliyorum doğru mu?

cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

sorunu emekli sandığı ile (yani sgk) ile halledeceksin. şartları var ise alabilirsin biriken aylıkları ama sgk ile konuş.

  • fengari  (05.11.14 23:15:22)
birikenleri de alırsın büyük ihtimal ,sıkıntıyı sgk ile halledersin , ankaradaysan veya yakınsan sgk emeklilik hizmetlerine gidebilirsin uzaksan 170 i arayıp durumunu anlatıp başvurursun 3 gün de bir arayarak durumunu takip edersin.paranın yatırılıp geri çekilme durumu şundan kaynaklı , parayı belli bir zaman diliminde hesabından çekmediğin için sgk parayıkendi hesabına geri alıyor

  • syabk  (06.11.14 02:17:40)