Hakem Heyeti - Teleservice

Şimdi ben geçen ayın 1'inde telefonu vatana verdim servise göndersin diye.
Telefon ayın 9'unda teleservice e ulaştı ayın 10unda kaydını aldılar. Garantim de ayın 11'inde bitiyordu :D

tl;dr diyenler:
Neyse teleservice bana yeni iphone 4s vericekmiş telefon değişim bekliyormuş. 1 hafta içerisinde de 20 iş günü doluyor sanırım tam hesaplamadım.
Süre dolar dolmaz tüketici hakem heyetine gitsem teleservice bana telefonu alırken ödediğim 1950 gaymeyi vermek durumunda kalır mı yani böyle bir karar alırlar mı heyette? Yoksa lan zaten yeni telefon veriyorlarmış satıcı mağduriyeti zaten gideriyor der mi?

ayıplı mal için ne isteneceği tüketiciye bağlıdır. ister değişim istersin, istersen de malın bedelini. eğer bedel istiyorsan hemen teleservice'e bir dilekçe yaz ve "6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun m.11 uyarınca sözleşmeden döndüğümü beyan eder ve ayıplı mal olan telefon (marka model) sizin uhdenizde olduğundan dolayı malın bedelinin tarafıma ödenmesini talep ediyorum" de. dilekçeyi iadeli taahhütlü mektupla gönder ve bir örneğini ve taahhüt kağıdını sakla. eğer kabul etmezler ise, o durumda hakem heyetine gidebilirsin.

  • fengari  (05.11.14 21:21:14 ~ 21:22:15)