schengen vizesi için taahhütname

dahah önce bu taahhütnameyi yazan, yazdıran var mı_

nasıl yazılmalı? örnek bir metin bulamadım. ayrıca, eğer taahhüt edilen kişi seyahat sırasında bir aksilik yaşarsa, taahhüt veren kişinin ne gibi sorumlulukları vardır? teşekkürler

taahhütnameden kastınız maddi destek için mi? eğer öyleyse özel bir yazma biçimi var mı bilmiyorum ama ben babamdan aldığımda: xxx pas nolu ad soyad'lı oğlum/eşim/dostum bilmem ne tarihleri arası bilmem hangi ülkeyi turistik amaçlı ziyaret edecektir bu seyahat esnasında tüm masraflar tarafımdan karşılanacaktır. bilgilerinize arz ederim, şeklinde yazmıştım bi sorun olmadı.

keza bir sorumluluk yüklenemez muhtemelen. ancak bir aksilik olduğunda taahhütü kabul edilmeyecekler diye bir kara liste varsa oraya eklerler en fazla veyahut ileride bir vize başvurusu yapıldığı zaman önüne çıkarabilirler o kişinin.
  • bosver nicki  (05.11.14 18:15:28)