Dedemden kalan çok eski bir saat var

öncelikle link;

www.dropbox.com

açıklama,

ne zamanın saati bilmiyorum, annemle bugün konuşurken ilk defa söyledi, saklıyormuş, ver bakayım bir dedim ve inceledim, yalnız,

internette baktım araştırdım yabancı sitelere de baktım ancak kırmızı çift kanatlı ve -sadece- ancre 15 rubis yazan bir saat bulamadım,

resimde görünüyor mu bilmiyorum ama 15 jewels ve swiss made yazıyor,

saat resetlenmiş ama çalıştırmayı bilmediğimden kuracalamadım,

mekanizma kısmı nerdeyse el değmemiş,

ön kısmı da camda çizik yok ancak beyaz kenarlarda kılcal biraz çizik var,

sorum şu, bu saati tanımlayabilir misiniz ve bu saati kaça satabilirim?

Andre değil, Ancre yazıyor.

Ancre 15 rubis diye arayınca çıkıyor Google'da sonuçlar.

Başka bilgim yok.

www.saatforumu.com adresinde daha net yanıtlar alırsın.
  • cakabo  (05.11.14 15:04:48 ~ 15:05:39)
yazarken yanlış yazmışım, düzelttim :)

  • we miss freddie mercury  (05.11.14 15:06:28)
fazla heveslenme, bi hayırsız torun bi kere dedesinin thermos marka 14 ayar altın kösteklisini okutmaya yeltenmişti de binbir umutla ingiltereye yolladık bi tanıdığa 2000-3000 pound gibi bişey teklif etmişlerdi, saat 100 yıllık olmasına rağmen biraz hırpalanmıştı yalnız.

  • rutubettin  (05.11.14 15:54:10)
benim dedemden bir dükkan dolusu antika kaldı da satamadık doğru dürüst (dedem antikacıydı, triplerini bildiğimizden kanmadık). öyle süs olarak evde duruyorlar :D

antika işi şöyle bir şey: siz malınızı gösterirsiniz alıcıya, alıcı (büyük ihtimalle antikacı olur) "para etmez bu ama senin hatrına şu kadar veririm der. senin saat 10 bin ediyorsa muhtemelen başta 500 tl falan önerir. olmaz dersin. eğer çok isterse 1000 verir daha da fazla imkanı yok vermez.

10 bin tl'lik şeyi hayrına verecek olsan koymaz da, 1000 liraya vermek koyar adama. aile yadigarı diye taşımak daha mantıklı gelir çoğu zaman.
  • pokerface  (05.11.14 16:16:03 ~ 16:17:27)
ancre 15 rubis saatin teknik özellikleri, aratmanız gereken şey vetur.
Yanılıyor olabilirim gerçi.

  • whoosie  (05.11.14 16:18:38)