Duşta Çiş

strawpoll.me

Oylayabilir misiniz harbi merak ettim :)
edit: erkeklerin %80'i işiyormuş la, kadınlarda ise durum tam tersi
edit 2: kadınlardan ayy diyen oluyor ama yarısı foşur foşur işiyor

edit: anketi yayabilirseniz çok sevinirim cidden çok fazla kişiye ulaşmak istiyorum

edit : dessy'e teşekkürler!
www.mserdark.com

'Sabah ya da akşam; ne zaman banyo yapıyorsak tuvalet yerine duşta işeyerek 4 kişilik bir evde ciddi bir su tasarrufu yapmak mümkün. Rakama vurunca her gün duş alıyorsanız bu yöntemle günde 20; ayda 600 litre tasarruf edebilirsiniz. Hane başına ayda 600 litre su tasarrufu azımsanacak oran değil. Bunun ülke ekonomisi ve doğal kaynaklarına yansımasını düşününce hele.

ünlü filozof louis ck'nin konuyla ilgili bir sözünü paylaşmak istiyorum.

"there are two types of people in the world:
1. people who say that they pee in the shower,
2. dirty fucking liars."
  • megafon  (05.11.14 11:58:08)
oyladim :D

  • kamyonsans  (05.11.14 12:15:34)
ayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

evlenirsem evlenmeden önce konuşacağım konular arasına ekledim, sağolun beyler!!! iğrenççç!!!!
  • emirkulu  (05.11.14 12:24:37)
ayn rand kaltağından bir alıntı yapmak isterim:
i.imgur.com
küvette bile küvette bile.
  • namus ninjası  (05.11.14 12:32:27)
Erkek olarak yuh dedim. Lan ayaginizi basiyorsunuz oraya vucudunuza surdugunuz sabun lif o yere dusuyor bu nasi bi pisliktir

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (05.11.14 12:34:23)
  • bass solo take one  (05.11.14 12:40:51)
çişte ihtiyaç fazlası elektrolitler var, metal tuzları falan. üre var, disosiye olup amonyağa dönüşüyor. bazı toksinler var. işte böbreğin tutamadığı bazı organik monomerler falan. bazı hormonlar. sorarım bunların hangisi adamı öldürür?

çarpık bi temizlik anlayışınız var. vücudunuzda normal hücre sayınızdan kat kat fazla yabancı mikroorganizma yaşıyor. ne bilem o üre mesela, kremlerde nemlendirici olarak kullanılıyor. arı sokunca üstüne işiyorsunuz felan.

insanının çişine bokuna bu kadar yabancılaşmasını kaygıyla izliyorum. çok kitschsiniz.
eksisozluk.com
kitschsiniz işte kitschsiniz kitsch.
  • namus ninjası  (05.11.14 12:42:02 ~ 12:43:08)
sen de pissin namus ninjası. sidik ninjası öğğğk

  • emirkulu  (05.11.14 12:44:13)
harbiden temizlik anlayışınıza tüküreyim. işeyip üstüne bile basarım sıkıntı yok. size göre toprakta pistir.

  • fallthepieces  (05.11.14 12:46:07)
eksisozluk.com
bok berekettir düzendir.
en.wikipedia.org
çiş sıhhattir.
biraz biraz perspektif, biraz özgörü, biraz uzgörü.
  • namus ninjası  (05.11.14 12:49:37)
çocukken birkaç kez sıkışıp yapmışlığım var.

şöyle bir şeye denk geldim, bu ve benzer konularda kadınlar arasında araştırma yapmışlar:
www.today.com
  • lily briscoe  (05.11.14 12:50:22)
iğrenç amk. tuvalet yanda, duşa girmeden önce tuvalete işerim ardından duşa girerim.

bu da beni hayvandan ayırır bu sayede.
  • kamera motor  (05.11.14 12:52:51)
duşta mesanesine hakim olmayı medeniyetle eş tutmayan bekar ya da dul bayanlarla tanışmak istiyorum. 31 yaşında dul beyim. işim garanti, arabam var, ailemden ev de kalacak. her tür ortamım var. çişten tiskinmiyorum. güven esastır.
soran oldu belirtmeyi unutmuşum: çocuum felan yok.

  • namus ninjası  (05.11.14 12:56:05 ~ 13:02:59)
yıkandığınız yerle tuvaletin arasında kaç cm uzaklık var la? steril diye de bu kadar abartmayın. çişinizi yapın efendi efendi öyle girin duşa. bir daha duymayım.

  • battal gemalmaz  (05.11.14 12:56:37)
tamam tuvalet hemen dibinde ama su sesini duyunca çişi geliyor insanın. tutsunlar mı yani? çocukları olmaz tutarlarsa :)

  • sheridans  (05.11.14 13:08:21)
Oyladım işiyorum bende. Ben serbest dalış,zıpkınla balık avı yapıyorum gelince salmak sorunda kalıyorum sıcacık oluyo elbisenin içi böyle zamanlarda elbisemi denizde çıkarıyorum eve gitmek sıkıntılı olabilir diye. İşiyosak nolmuş hem tonlarca su ve şampuan sabun vs akıyor üstünden gereksiz bir tiksinme ...

  • gündüz m  (05.11.14 13:09:46)
Edit: millet yardırmışta la olum hobiden yapmıyo insanlar küvete gelince kıyuyo olay bu düzenli tuvalet alışkanlığı gibi ıyy öükk demeyin
Edit :Editim ayrı olmuş amk

  • gündüz m  (05.11.14 13:12:37 ~ 13:13:07)
lan bu kadar abartılacak bir şey yok benim banyoda ilk işim ayağıma ılık ılık işemek hem üre ayakta olaşabilecek mantarları engeller hem bakterileri öldürür ayak kokusu yoktur bende belkide bu yüzden. sonra zaten defalarca şampuanlanıp sabunlandığım için yerde çiş miş kalmıyor.

  • mrthany  (05.11.14 13:27:45)
ulan sidik içerek hayatını idame ettiren insanlar var bu dünyada( www.youtube.com ), 2 saniye ayağına çiş damladı niye neyin yaygarasını koparıyorsun. iğrenebilirsin, hoşuna gitmez yapmıyorum dersin de bunlar nasıl tepki anasını satayım?
adam/kadın işiyor, sonrasında bi güzel sabunlanıyor keseleniyor temizleniyor. e ne oldu, o çiş iliklere işledi mi, 10 saniye tene değdi diye kanser mi oldun?
altına işeyen sıçan bebeklere bişey olmuyorsa bağışıklık sistemi gelişmiş biz erişkinlere hiçbir şey olmaz, o yüzden durumu "ayh ne kadar pisceee, pis insanlaağğr rezilleeeğr" diye yargılamayın. sana göre iğrenç bir şeydir yapmazsın olur biter. ben de olabildiğince yapmamaya çalışıyorum, benim de hoşuma gitmiyor. şu ana kadar 5-10 kere yapmışımdır mesela, onda da duş başlığını aynı doğrultuda tutarak mümkün olduğunca bana temas etmemesini sağlamaya çalışmışımdır.

yalnız, hadi diyelim erkekler olabildiğince temastan kaçınma ihtimaline sahipler, kadınlar bunu nasıl aşıyor? normal işer pozisyona mı geçiyorlar yoksa ayakta ööle salıyorlar mı? güzel bi rahatlık örneği mesela, enteresan bir tecrübe olsa gerek :p
  • baba jo  (05.11.14 13:27:48)
ya ben hastasıyım şu "azcık çişten nolcak ya insan çiş içerek de yaşayabiliyor" kafasına.

o zaman toplu taşımada azıcık osuruktan da kimse ölmez,
çorbayla adana kebabı birbirinin içine katarak yemekten de bişi olmaz,
restoranda makarnayı elle yesek de bişi farketmez,
gidip lavaboya işemek ya da mutfak lavabosuna balgam atmakta da bi problem yok.

daha 1 milyar tane örnek sayarım. biraz medeni olun, kendinize saygınız olsun amk. 1 metre yandaki klozete işeyip öyle duşa girmek çok zor bişi olmasa gerek. ki çok zor bişi de değil, ben yapıyorum. hiç de zorlanmıyorum.
  • kamera motor  (05.11.14 13:40:09)
çok zor durumda kalmadıkça işemem. duş ile klozet arası 2 metre, duştan bile klozete işeyebilirim ama ayağımın altına işemem. manyak mıyım?

  • [silinmiş]  (05.11.14 13:43:39)
egzajare etmeden spesifikleştirmeliyiz ama!
insanla kendi çişinin arasında duygusal bir bağ var. kültürel hassasiyetler ve görgü kuralları ile yeniden yazılamaz bu. her birey kendince keşfeder.
şu da var, cinsel ilişkide insan bin çeşit salgıya maruz kalıyor. yani anlamsız bu kaçınma. kaçınan bence hayatında ateşli sevişme de yaşamamıştır muhtemelen.. adamlar sezeryan yaptırmayın, normal doğumda bebek çıkarken yuttuğu plasentada ve rahimdeki diğer bakterilerde bağırsakları için ilk bakteri aşısını alır diyorlar. dışkı nakli diyoruz, tabularınızı ve fobilerinizi yıkın hüey.
ya hepsini geçtim, memelilerin yani doğuran doğan sen ben falan, bu yeteneğinin kaynağı endojen retrovirüs denen hiv benzeri/akrabası bir parazit dna. ya perspektif biraz. sizi öldürmüyorsa, kötü hissettirmiyorse ne bu alerji?
yani şu var, falanca peygamber çiş değerse ibadetin kabul olmaz demiş, başka kültürde adet kanı en pis sıvıymış, safra sinir yaparmış, kan hacamatla kirinden arındırılmalıymış...
ben anlamam arkadaş. bunlar sadece takıntılarınız.
  • namus ninjası  (05.11.14 13:51:24)
aslında çok kolay bir yolu var duş esnasında bulunduğunuz yere çiş yapmamanın. duşa girmeden çişinizi yaparsanız böyle dertleriniz ve iğrençlikleriniz olmaz.

  • rock n roll  (05.11.14 13:55:55)
@rock n roll, boşver anlamayacaklar bu basit şeyi. milyon tane saçmalık sıralayıp meşrulaştırmak, duşun 2 metre yanındaki tuvalete işemekten daha kolay gelecek.

  • kamera motor  (05.11.14 13:58:10)
beni en çok çeken o kehribar rengi.. anlayamazsınız.

  • namus ninjası  (05.11.14 13:59:55)
www.mserdark.com

'Sabah ya da akşam; ne zaman banyo yapıyorsak tuvalet yerine duşta işeyerek 4 kişilik bir evde ciddi bir su tasarrufu yapmak mümkün. Rakama vurunca her gün duş alıyorsanız bu yöntemle günde 20; ayda 600 litre tasarruf edebilirsiniz. Hane başına ayda 600 litre su tasarrufu azımsanacak oran değil. Bunun ülke ekonomisi ve doğal kaynaklarına yansımasını düşününce hele.

Üstelik çişten iğrenmeye de gerek yok. İnanması zor gelse de çiş sterildir. Mikrop ve bakteri içermez. Vücudunuz her adımda filtre etmiş, temizlemiştir (inanmazsanız doktorunuza danışın). Bu yüzden susuz kalanlara zor durumda kendi çişini içmesi salık verilir. Tedavi için kullanan bile vardır (bunları seneler önce Türkçe’ye çevrilen Çişteki Mucize kitabından okumuştum ama itiraf ediyorum şimdiye dek çişimi içmişliğim yok. Epey eğlenceli bir kitaptır; alıp karıştırmanızı tavsiye ederim).'
  • dessy  (05.11.14 14:05:30)
Meraba, çiş pis bir şey değil, namus ninjası yazmış zaten. Ama tadı acı olduğundan içmiyorum, bir de kokusu pek hoş değil tabii. Ayrıca denize dışkısını bırakan bir sürü hayvan var, deniz steril bir şey değil. Türkiye'de ayrıca kanalizasyonlar denize bırakılıyor.
(bkz: #6318242)

  • loralynn  (05.11.14 14:06:59)
Beyler bayanlar kusura bakmayin da suna ne cevap vereceksiniz merak ediyorum. Sumuk de pis bi sey degil o zaman sumugumuzu de yiyelim ?

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (05.11.14 14:22:05)
sümük zaten genizden sürekli yuttuğumuz bir şey. burundan akmayan genizden mideye gidiyor. çiş bir kan süzüntüsü. sümük bir dış salgı. çişin görevi toksikleri (bilhassa zararsız forma dönüşmüş azotları) atmak. sümüğünki üst solunum yolunu temiz tutmak ve havadan tutabildiği kadar partikülü almak.
kirli sümük tabii yenmez ama enfekte olmayan, aşırı toz tutmamış sümüğü ben yutuyorum. ne var bunda?

  • namus ninjası  (05.11.14 14:26:35)
Yok benim bahsettigim herhangi bir sumugu baya baya burnumuzdan cikardiktan sonra yemek. Genizden yutuldugunu falan biliyorum ona yapacak bi sey yok.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (05.11.14 14:30:07)
Sizin dediğiniz şey ile bunun arasında çok büyük fark var ama.
Kimse burada nasıl ki sümüğünü çıkarıp yemiyorsa, bir su bardağına çiş yapıp da içmiyor zaten.
Arkadaş o iğrenilen idrarın aslında pis bir şey olmadığını söyledi. Bununla ilgili rapor, uzman görüşleri de var zaten.
  • dessy  (05.11.14 14:32:03 ~ 14:32:29)
@namus, o zaman bok da zaten bağısağımızda dolaşıyor aynı şekilde onu da yiyebiliriz. arkadaş valla 2 metre yandaki tuvalete işememek için daha neler söyleyeceksiniz merak ediyorum

  • kamera motor  (05.11.14 14:32:28)
bok epey yoğun patojen içeriyor. içerdiği bakteriler yanlış yerde olursa sıkıntı. çiş steril. mesanede kirlenme ihtimali var ya da cinsel organ civarında pisliği süpürebilir.
sümükle ilgili, yani işini yerine getirmiş sümük tabii yenmez lan, o zaten vücuda girmemesi gereken şeyleri tutuyor. yemek mantığına ters. ama yutuluyor doğal olarak ve muhtemelen yapıtaşlarına ayrılıp tekrar üretimde kullanılıyordur.
totalde:
iğrenilecek şeyler değil. söylemeyim diyorum ama.. neyse söylemeyeyim.
  • namus ninjası  (05.11.14 14:39:19)
Sümük pis bir şey, pisliği tutsun diye var, mikrop dolu yani çişin aksine.

  • loralynn  (05.11.14 15:09:46)
@ dessy
Nasıl pis değil ya? Hiç mantıklı ve bilimsel değil.
@ loralynn
Sümükte haklı olabilirsin balgam için bi doktor pozitif şeyler söylemişti.
  • benaslindayohum  (05.11.14 16:50:53)