ABD Online Apple Store'dan alışveriş yapmak

selamlar,

iphone satın alacağım ve bir tanıdığım abd'de, ben buradan usa online store'dan kendi kredi kartımla satın alma yapsam ve o mağazadan gidip elden teslim alsa sorun çıkar mı? check out sırasında başkası alacak seçeneğini gördüm, sanırım onu işaretlemem gerekiyor, başka bir şey yapmam gerekir mi?

teşekkürler

Mağazadan gidip alma diye bir seçenek mi var?

Adrese postalayın, zaten kargo ücretsiz.
  • himmet dayi  (05.11.14 08:32:16)
adrese postalamak için 3-4 hafta istiyor, o kadar zaman kalmayacak orda, hemen yakınında apple store var, gidip elden alabilir (pick-up option diye geçiyor) ama ödemeyi ben yapmak istiyorum.

  • notinhere  (05.11.14 08:34:20)
sen kredi kartı bilgilerini ver veya sanal kart oluştur ,o mağazadan online ödesin.

  • cakmayazar  (05.11.14 09:26:30)
mağazadan online ödeme nasıl oluyor?

  • notinhere  (05.11.14 09:28:15)
evet personal pick-up diye bi seçenek var. satın alırken çıkıyor. arkadaşının yakınındaki shop'u seçiyorsun. ürün o mağazada varsa sıkıntı yok.
"Someone else will pick up these items" diye bir seçenek var, onu seçip arkadaşının bilgilerini gireceksin. O da gidip alacak. başka bişeye gerek yok.

  • battal gemalmaz  (05.11.14 09:38:46)
En kolayı gidip teslim alsın.
Kimlik bilgilerini ve pasaport numarasını giriyorsun bu seçenekte.
O da gidip direkt alıyor siparişte seçtiğin mağazadan.

Böylece kargoda kayboldu, zarar gördü derdi ortadan kalkıyor.
  • cakabo  (05.11.14 09:44:30)
beklediğim cevaplar bunlardı, teşekkürler.

türkiye'deki kredi kartıyla satın alınmada sorun olmaz sanırım?
  • notinhere  (05.11.14 09:47:39)
turkiye kredi kartiyla satin almada sorun olmamisti en son bundan 1.5 sene once.

  • disq  (05.11.14 09:54:08)
Daha önce Türk kredi kartıyla alışveriş yaptım.
Sorun olmadı.

  • cakabo  (05.11.14 09:54:12)